Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Česko přišlo o populární stránku Topserialy.to: Z internetu byl odstraněn pirátský obsah

Česko přišlo o populární stránku Topserialy.to: Z internetu byl odstraněn pirátský obsah
Zdroj: Profimedia.cz
zásah
Ve čtvrtek večer přišel šok, který jen málokterý filmový a seriálový fanoušek může strávit. Svou službu ukončil oblíbený web Topserialy.to, kde Češi i Slováci bezplatně sledovali spoustu seriálů, z nichž drtivá většina se na něm objevila jen chvíli po odvysílání. Správci webu ukončili činnost poté, co byly vypnuty servery Openload a Streamango, z nichž byl čerpán audiovizuální obsah.

Podle informací Variety stojí za vypnutím serverů Openload a Streamango skupina ACE, která bojuje proti pirátskému obsahu na internetu. V koalici společně fungují zástupci velkých hollywoodských studií, jakými jsou například Netflix, Amazon, Hulu, Warner Bros a Disney

Tisková zpráva skupiny ACE uvádí, že za vypnutím stránek s pirátským obsahem stojí několik měsíců snah. Kromě zrušení těchto stránek dostali jejich provozovatelé ještě další velkou ránu - společnostem, které sdílením pirátského obsahu poškodily, musí vyplatit tučné odškodné, jehož konkrétní výše je ovšem neznámá.

Vypnutí serverů Openload a Streamango vedlo i k ukončení činnosti nejpopulárnějšího československého serveru s filmy a seriály zdarma. Web Topserialy.to svůj konec oznámil přímo na webových stránkách, po jejichž rozkliknutí se uživatelům zobrazuje jen pár výstižných slov. „Služby Verystream, Openload, Streamango a Rapidvideo ukončily svůj provoz. Vzhledem k faktu, že všechny odkazy na videa byly z těchto zdrojů, rozhodli jsme se ukončit provoz i my. Farewell, RIP,“ zní nápis na stránkách.

Ukončení provozu tohoto webu vyvolalo u konzumentů pirátského obsahu velkou vlnu nevole. Lidé své rozhořčení vyjadřují na sociálních sítích už od čtvrtečního večera. Pokud si za tento web nenajdou náhradu, která se bude ovšem nepochybně hledat velmi těžko, nezbude jim nic jiného, než si předplatit sledování obsahu na streamovacích platformách. Mezi takové se řadí například i v Česku populární Netflix či HBO GO

Související články

Další články

Nejnovější kauzy