Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Česko potvrdilo 3 případy nákazy koronavirem: Čeká se na výsledky testů pacienta číslo 4

Česko potvrdilo 3 případy nákazy koronavirem: Čeká se na výsledky testů pacienta číslo 4
Zdroj: Profimedia.cz
nákaza
To, čeho se Češi obávali, se stalo skutečností. V Česku byly potvrzeny první tři případy nákazy koronavirem. První dva nakažení leží v pražské Nemocnici Na Bulovce, třetí pak ležel v Ústí nad Labem a na Bulovku byl převezen později. Koronavirus má na svědomí od konce prosince roku 2019 tisíce obětí a počet nakažených každým dnem stoupá. Aktuálně se podle náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly čeká na výsledky dalšího pacienta, který má příznaky nemoci...

Nový koronavirus, který byl pojmenován Covid-19, se objevil v Česku. První dvě nakažené osoby byly hospitalizovány v pražské Nemocnici Na Bulovce, třetí pak v nemocnici v Ústí nad Labem. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch svolal mimořádnou tiskovou konferenci. Právě v Ústí nad Labem byli na riziko spojené s prvním pacientem nakaženým zákeřným koronavirem připraveni. Podle primáře nemocnice Pavla Dlouhého případ nemocnice zvládla bez problémů.

„To, že se takový pacient dříve či později objeví, bylo z vývoje nákazy v celé Evropě jasné. Pacient je celkově v dobrém stavu, má středně těžké chřipkové onemocnění,“ prozradil pro portál idnes.cz primář infekčního oddělení ústecké Masarykovy nemocnice Pavel Dlouhý s tím, že nemocnice byla připravená a případ celkově zvládla bez problémů.

Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula uvedl v pondělí ráno, že vedle tří v neděli potvrzených případů lékaři nyní čekají na výsledky testů Íránky, která přicestovala do Česka a má příznaky nemoci.

Koronavirus: Důležité kontakty

Infolinka Státního zdravotního ústavu pro kohokoliv, kdo se potřebuje poradit v souvislosti s koronavirem, je k dispozici nonstop, 24 hodin denně a 7 dní v týdnu na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

https://www.mzcr.cz/

„Pokud jde o Bulovku, je to muž ročník 1952, který byl v Udine na konferenci a po návratu byl v domácí karanténě,“ uvedl Vojtěch. „Druhá slečna je ze Spojených států amerických, ročník 1999, studuje v Miláně, jako turistka jela do Prahy a zhoršil se její stav. Vše proběhlo podle našich pokynů,“ uvedl ministr.

„V Ústí nad Labem leží pacient, který byl na zimní dovolené v Itálii v rizikovém regionu. Jeho manželka a čtyři děti, které cestovaly s ním, jsou v domácí karanténě,“ doplnil Adam Vojtěch.

Podle hlavní hygieničky nyní probíhá hledání a kontaktování osob, které s nakaženými přišly do kontaktu. Podle ministra rovněž zatím není zapotřebí zavádět jakákoliv opatření na hranicích.

Koronavirus Covid-19

Covid-19 se objevil v jedenáctimi­lionovém čínském městě Wu-chan, odkud se začal šířit. 30. ledna 2020 Světová zdravotnická organizace (WHO) vyhlásila kvůli epidemii nového koronaviru globální stav zdravotní nouze.

V polovině února podlehla nákaze první oběť v Evropě, jednalo se o čínskou turistku ve Francii. Později začal koronavirus zabíjet v Itálii, kde byla na několik obcí uvalena karanténa, následně se dostal do Rakouska a Chorvatska.

SITUACI OHLEDNĚ KORONAVIRU V ČESKU SLEDUJEME MINUTU PO MINUTĚ, ČTĚTE ZDE

VŠE O KORONAVIRU NAJDETE ZDE

DÁLE ČTĚTE:

Koronavirus je v Česku: Kolik dalších lidí mohli tři pacienti nakazit?

Koronavirus je v Česku: WHO vydala návod na přípravu dezinfekčního gelu

6 rad českých lékařů: Jak předejít koronaviru a co dělat, pokud se bojíte, že ho máte

V Česku byl potvrzen koronavirus: Viroložka řekla, jak se nenakazit a čím nahradit roušku

Koronavirus se objevil v Česku: Těchto 5 příznaků vám napoví, že jste mohli chytit Covid-19

Koronavirus je v Česku: WHO vydala 7 rad, jak se bránit před nákazou koronavirem

Koronavirus v Česku: 6 zásadních rad a faktů, které byste měli vědět a jak se chránit

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy