Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Česko pláče za legendu! V Praze proběhlo poslední rozloučení s Janem Třískou

Zdroj: profimedia
+ Dalších 34 fotografií
V Národním divadle proběhlo v pátek poslední rozloučení se zesnulým hercem Janem Třískou (†80). Smuteční řeč pronesl Třískův kamarád Martin Hilský. Na pohřbu mluvily také obě Třískovy dcery.

Nekonečný potlesk, proud slz, ale také melancholické úsměvy a vzpomínky. Tak vypadalo poslední rozloučení s legendárním hercem Janem Třískou, který zemřel po tragickém pádu z Karlova mostu.

Na pohřbu promluvil Třískův kamarád Martin Hilský a na otce zavzpomínaly také Třískovy dcery. Poslední sbohem do Národního divadla přišli dát Ivan Trojan, Igor Bareš, Jan Potměšil, Iva Janžurová nebo Jiří Mádl. Mezi smutečními hosty bylo možné spatřit také politika Karla Schwarzenberga.

„Buď sbohem, tvá tvář Romea tu zůstává s námi a bude věčně mladá,“ pronesl z jeviště Třískův přítel Martin Hilský. „Nádherný životní příběh herce, který svůj dar splácel spalující posedlostí. Nebyl jsi odsouzený hledět v nemocnici do stropu a trápit se úvahami o své neužitečnosti, jak říká Shakespeare: Pokud už se to má stát, ať se to stane rychle,“ pronesl nad rakví herec a režisér Martin Huba.

Do Národního divadla samozřejmě přišli i nejbližší příbuzní herecké ikony. Bylo vidět, že manželku Karlu Chadimovou přepadly ty nejniternější emoce. Velkou oporou jí byly dcery Jana a Karla.

Související články

Další články