Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Česko patří mezi 7 nejrizikovějších zemí Evropy: Padl rekord v počtu úmrtí od začátku epidemie

Česko patří mezi 7 nejrizikovějších zemí Evropy: Padl rekord v počtu úmrtí od začátku epidemie
Zdroj:
koronavirus
Vzhledem ke stále zhoršujícímu se koronavirovému vývoji byla Česká republika zařazena Evropským střediskem pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) mezi sedm nejrizikovějších zemí Evropy. Kromě Česka je na seznamu například Španělsko či Chorvatsko. Ve středu v Česku zemřelo nejvíce lidí s covidem od začátku epidemie.

V České republice je vývoj koronavirové situace znepokojivý. Ve středu padl další rekord, tentokrát ale bohužel v počtu úmrtí. Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí zařadilo kvůli ve čtvrtek Českou republiku do skupiny zemí, kde vývoj epidemie koronaviru vyvolává velké znepokojení. ECDC, jež má sídlo ve Stockholmu, zařadilo na seznam rizikových zemí celkem 7 evropských zemí.

Mimo Česka je na seznamu Španělsko, Chorvatsko, Bulharsko, Rumunsko, Maďarsko a Malta. Středisko uvedlo, že ve vyjmenovaných zemích je rostoucí počet hospitalizovaných a vážných případů. Zároveň upozornili, že je nebo brzy bude pozorován rostoucí nebo vysoký počet obětí. Obavy z vývoje v uvedených státech vycházejí ze zvyšování počtu nákaz zejména mezi staršími lidmi.

ECDC hodnotí jako státy se stabilní situací Německo, Itálii, Polsko, Finsko, Řecko, Litvu, Kypr a také nečlenské Norsko. Tato skupina představuje pro populaci obecně slabé riziko a mírné riziko pro starší občany.

Rekord v počtu úmrtí

Ve středu zemřelo v České republice celkem 19 lidí, kteří měli prokázanou nákazu koronavirem. Podle údajů vyplývajících z webu ministerstva zdravotnictví se jedná o nejvíce úmrtí za jeden den od začátku epidemie. Za čtvrtek přibyla zatím další tři úmrtí. Celkem v republice zemřelo s nemocí covid-19 567 lidí.

První nakažení se v Česku začali objevovat začátkem března. Od té doby se v zemi celkově nakazilo 56 747 osob. Počet aktivních případů, kterých je 28 933, převyšuje počet vyléčených - 27 247. Během čtvrtka laboratoře dosud odhalily 1 286 nově nakažených, což je nejvyšší podvečerní přírůstek od minulého čtvrtka.

Související články

Další články