Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Česko paralyzoval sníh: Policie zápasí s desítkami nehod, dálnice jsou neprůjezdné

Česko paralyzoval sníh: Policie zápasí s desítkami nehod, dálnice jsou neprůjezdné
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
česko pod sněhem
Varování meteorologů se vyplnilo. Již včera měli řidiči problém se sněhem po celém Česku. Policie nestíhala vyjíždět k desítkám nehod a záchranáři měli plné ruce práce se zraněnými. Meteorologové však předpovídali, že do konce týdne má nasněžit ještě šedesát centimetrů sněhu. Zatím to bohužel vypadá, že se nepletou.

Mohutný sníh kompletně paralyzoval Středočeský a Liberecký kraj. Hned ráno museli policisté a záchranáři vyjíždět k několika nehodám na dálnici D5 ve Středočeském kraji, kde se začínají tvořit dlouhé kolony.

Policisté musí od pátečního rána řešit hned několik nehod. Na dálnici D5 mezi šestou a sedmou hodinou ranní došlo hned ke dvěma dopravním nehodám. Přesně se nehody staly ve Středočeském kraji poblíž Loděnice.

Ve směru na Rozvadov komplikuje řidičům další dopravní nehoda, při které bourala dvě auta. Podobně na tom je i Moravskoslezský kraj. "Moravskoslezští policisté upozorňují na dopravní nehodu na dálnici D1 - 349. km. Dálnice je uzavřena ve směru na Polsko, uzavřen je také nájezd na dálnici D1 od Klimkovic, na místě zasahují složky IZS," sdělila policie na Twitteru.

S problémy se policie a záchranáři potýkají již od čtvrtka, kdy v pražských Dolních Měcholupech srazilo auto dvě chodkyně. Jen o kousek vedle zase řidička nezvládla řízení a skončila se svým vozem v příkopě.

Další vážná nehoda se stala ve čtvrtek v noci. Řidič peugeotu vjel na Rakovnicku do protisměru, kde ho smetl kamion. Muže museli nakonec z auta vystřihovat hasiči a s těžkými poraněními musel být okamžitě převezen do nemocnice.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy