Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič StarDance 2019 Počasí

Nejnovější kauzy

Česko odmítne globální pakt o migraci. Babiš se nebojí ostrých slov

Migrace
Podle premiéra Andreje Babiše (64) měl ministr zahraničí Tomáš Petříček z ČSSD vytvořit návrh. Podle toho Česká republika odmítne přistoupit ke globálnímu paktu o migraci. Vláda to hlasováním potvrdí další týden.

Postoj Andreje Babiše nikoho příliš nepřekvapil. To, že se nepřipojí k paktu, dal najevo už před pár dny. „Mně se to nelíbí, chci vést s koaličním partnerem o tom debatu,“ řekl premiér ve sněmovně minulý týden.

Petříček prohlásil, že se mi nelíbí nejednoznačné rozlišení mezi nelegálními a legálními migranty v otázce sociálních práv. "Z procesu vyjednávání kompaktu bychom tedy měli vystoupit, jako to udělaly Spojené státy, Maďarsko a Rakousko,“ uvedl ministr zahraničí.

„Co jsem řekl, že nikdo jiný nebude rozhodovat o tom, kdo u nás bude žít a pracovat, že je to záležitost našich firem, institucí, naší vlády, na tom se nic nemění, nebudeme přijímat žádné ilegální migranty,“ prohlásil razantně Babiš.

Až další týden to vláda potvrdí svým hlasováním.

Mohlo by vás zajímat

Další články