Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Česko není bezpečné pro další zemi: Podívejte se na seznam států, kde pro nás platí omezení

Česko není bezpečné pro další zemi: Podívejte se na seznam států, kde pro nás platí omezení
Zdroj:
Koronavirus
Norsko zpřísňuje Čechům podmínky pro vstup do země. Ti, kteří budou do Norska přijíždět z České republiky, budou muset po překročení hranic do desetidenní karantény. Informaci přinesla agentura Reuters s odkazem na sdělení norského institutu veřejného zdraví (FHI). Změny budou platné od páteční půlnoci.

Česká republika už není pro Norsko bezpečná. Teprve před nedávnem, konkrétně v půlce července, zrušilo Norsko povinnost izolace pro osoby přijíždějící z Česka. Nyní FIH zařadil Česko společně s Francií, Švýcarskem a Monakem do "červené kategorie" na svém takzvaném semaforu kvůli nepříznivému vývoji jejich epidemické situace.

Norský institut veřejného zdraví dovoluje volné cestování do země lidem pouze z těch států, kde v posledních dvou týdnech registrovaly méně než 20 potvrzených případů nákazy koronavirem na 100 tisíc obyvatel a zároveň v nich byl průměr pozitivních výsledků všech provedených testů pod pěti procenty.

FIH pak také doporučuje svým občanům, aby do čtyřech zemí červené kategorie cestovali jen v nezbytně nutných případech. Čechy a přijíždějící z dalších tří zemí červené kategorie čeká po překročení hranic desetidenní pobyt v karanténě.

Celkový počet nakažených v Norsku, které má 5,4 milionu obyvatel, od počátku epidemie je podle Univerzity Johnse Hopkinse 9 409 nakažených. S nemocí covid-19 pak v Norsku zemřelo 256 lidí.

Přehled zemí

Norsko

Pokud plánujete vycestovat do Norska, počítejte s desetidenní karanténou.

Kypr

Pro Kypr je Česko v kategorii B. To znamená, že se Češi musí prokázat maximálně tři dny starým negativním testem.

Řecko

Pokud přijedete do Řecka za účelem turistiky po silnici, musíte předložit na řecké hranici negativní výsledek molekulárního PCR testu na Covid-19, který nesmí být starší 72 hodin a musí být doprovázen potvrzením negativní diagnózy v anglickém jazyce.

Lotyšsko

Češi musí po vstupu do Lotyšska nastoupit do dvoutýdenní karantény. Česká republika je Lotyšskem ke dni 31.7. zařazena do červeného seznamu zemí.

Estonsko

Na základě přezkumu úrovně nákazy covid-19 dne 31.7. platí pro české občany po vstupu do Estonska v týdnu od 3. do 9. srpna povinnost čtrnáctidenní karantény.

Ukrajina

Pokud se chystáte na Ukrajinu, připravte si negativní test. Pokud na hranicích nepředložíte negativní test, čeká vás čtrnáctidenní karanténa.

Související články

Další články