Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Česko má z ostudy kabát: Maláčová přirovnala pandemii ke druhé světové

Česko má z ostudy kabát: Maláčová přirovnala pandemii ke druhé světové
Zdroj: Profimedia
posměch
Česká republika se opět dostala i do zahraničních médií, tentokrát tomu dopomohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (39). Svým výrokem a přirovnáním koronaviru ke druhé světové válce pobouřila mnoho Čechů a zahraniční média se pustila do své práce. Best in covid je tentokrát úplné nic...

V neděli se ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová objevila na CNN Prima News. Stačila jediná věta a Česká republika je opět terčem posměchu i ve světě. "Celá země stojí. Ani druhá světová válka nezpůsobila to, co covid. Žádná jiná situace nám nezastavila fakt, že děti chodily do škol," řekla Maláčová. Agentura AFP se ujala překladu a její slova teď putují po světě v anglické i francouzské verzi.

Politik Dominik Feri věnoval kauze rovnou celý příspěvek na Instagramu. "Tak to by bylo, už o naší vládě vědí i v zahraničí," připsal ke snímku obrazovky, kde je Maláčová v náhledové fotce a pod ní stojí v angličtině toto: "Česká ministryně říká, že pandemie je horší než druhá světová válka." Článek visí na webu anews.com.tr a nejen tam. O výroku Maláčové napsala i jiná média, například britský list The Telegraph, Times of Malta nebo také EyesWitness News.

Maláčová se později za svůj výrok omluvila a poukázala na fakt, že srovnání s druhou světovou válkou přišlo ve chvíli, kdy byla hlavním tématem debaty přerušená výuka ve školách. Podle jejích slov poukázala na to, že ani válka tehdy nevedla k tak dlouhému uzavření škol pro valnou většinu studentů.

Petr Švancara se opřel do Novotného a Survivoru: Kvůli genderovému pravidlu si nebral servítky

Související články

Další články

Nejnovější kauzy