Tak jako má Amerika svého filmového Terminátora, kterého ve stejnojmenném kultovním filmu ztvárnil slavný Arnold Schwarzenegger, tak i Česká republika se může pochlubit mužem, který vyniká téměř nadlidskými schopnostmi, a jestli ne těmi, tak alespoň nadlidskou silou. Řeč je o Karlosovi Vémolovi (28), českém MMA bojovníkovi s příznačnou přezdívkou Terminátor.

Rodák z Olomouce je prvním Čechem v zámořské UFC a svou přezdívku si ve světě síly a boje nevydobyl náhodou. Už jen nedávný zápas s neporaženým Petrem Knížetem, kterého poslal ve třetím kole škrcením do bezvědomí, je toho důkazem.

"Tohle je pro všechny moje fanoušky, ale také pro ty, kteří mě nemají rádi. Nejsem takový, jak o mně píšete na internetu. Teď vás všechny zvu oslavit se mnou tenhle úspěch,“ uvedl po triumfu Vémola. Ten se svým terminátorským kouskem poprvé představil v Čechách, jinak totiž pobývá v Londýně, odkud se po Vémolově působení zdekoval i ten, jehož jméno se nesmí vyslovit.

Kdo by si ale nechtěl nechat ujít českého Arnolda naživo, bude mít možnost. 7. prosince se totiž v pražském Clarion Congress hotelu od 19:30 uskuteční bojová událost roku – GCF 26: FIGHT NIGHT!, během níž se v osmihranné zápasnické kleci utkají zápasníci o šampionské tituly a český Terminátor Karlos Vémola. „Do Prahy se na GCF těším a zvu všechny na skvělou podívanou. V kleci uvidíte starého Terminátora Vémolu,“ nechal se slyšet muž, kterému „dělá radost“, že někomu občas namlátí a nakonec za to dostane zaplaceno.