Trendy tagy Michaela Kudláčková očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Česko má prvního odsouzeného Youtubera! Urážky jsou trestným činem!

Zdroj: youtube.com
Česko má prvního odsouzeného Youtubera, který si musí odpykat trest za vulgární urážky, které šířil na svém kanálu. Je jím Petr Jelínek z Jihlavy, který si říká Pstruh103. Ten ve svých videích expresivně urážel podnikatelku Petru Yamuny Wolf, která provozuje psychologickou poradnu, včetně tzv. vaginální terapie.

Definitivní verdikt soudu padl v úterý a byl pokračováním březnového procesu, proti jehož výsledku se Jelínek odvolal. Jelínek poškozenou označil za „zasranou zkurvenou zlodějku“, protože si za své služby podle něj účtuje přemrštěné ceny.

To se mu ovšem nevyplatilo a podle soudu byl spáchán přečin výtržnictví. „Celá věc mě mrzí a uznávám, že některá slova, která jsem řekl, byla vulgární, ale vyprovokovala mne k tomu prezentace poškozené na internetu, která za své služby podle mého názoru požaduje přemrštěné sumy,“ uvedl u soudu.

Původní trest roční podmínky byl vzhledem k bezúhonnosti souzeného snížen na 120 hodin veřejně prospěšných prací. Poškozená navíc požaduje odškodné ve výši sto tisíc korun. Původně žádala 700 000, jako odškodnění za ušlý zisk, ten se však dá jen těžko přesně vyčíslit, a tak požadovanou sumu snížila.

Dále Jelínka viní z psychické újmy, její dcera čelila kvůli jeho videu ve škole šikaně, a ze smrti svého kocoura, který podle ní nasál negativní energii a pošel.

Rozsudek soudu je v tomto znění pravomocný, obě strany si mohou podat odvolání u Nejvyššího soudu. To Jelínek zvažuje, navíc zvažuje i podání trestního oznámení na poškozenou. Ta podle něj provozuje činnost nelegálně. Ani ta ovšem nezahálí a chce podle všeho Jelínka žalovat znovu, protože má pocit, že ji ve svých videích poškozuje dál.

Související články

Další články