„Z Egypta přišla v noci krutá zpráva, naše pacientka skonala. Upřímnou soustrast všem blízkým,“ oznámil ve čtvrtek na svém Twitteru ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík.

„Je mi moc líto, že naše občanka podlehla v EGT zraněním. Je strašné, když se člověk ze zahraničí nevrátí k rodině. Vyjadřuji soustrast pozůstalým,“ uvedl na svém Twitteru Lubomír Zaorálek.

Lenku pobodal útočník Abdan Rahmán, který si pro útok vybral záměrně turistky. V Hurghadě pobodal celkem šest žen, dvě Němky zemřely na místě. Další čtyři ženy, včetně Lenky, byly hospitalizovány. Lenka byla poraněna na noze a na zádech, avšak její stav byl stabilizován. V Káhirské nemocnici měla pobýt týden. V pondělí ráno se začal připravovat její převoz do Čech. V odpoledních hodinách se však situace rapidně změnila.

Lenčin stav se však rapidně zhoršil v pondělí v odpoledních hodinách. Její stav zhoršila infekce. Do Káhiry zamířil tým českých lékařů, ale ani ten nemohl nic dělat. Ve středu byla Lenka již v umělém spánku, od úterka jí podle informací selhávaly orgány. Rodina i s lékařským týmem se do Čech vrátila ve středu odpoledne. Lenka se tak stala druhou českou obětí terorismu.

První českou obětí teroristického útoku se stala v Berlíně žijící Češka Naďa Čižmár původem z Plzně. Ta zemřela pod koly kamionu, kterým vjel do lidí na vánočním trhu 19. prosince Tunisan Anis Amri. To, že se jednalo právě o mladou Češku, se podařilo vyšetřovatelům zjistit až po třech dnech za pomocí analýzy DNA.