Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Česko má další případ nákazy koronavirem: Ze 3 stoupl počet na 4

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
nákaza
Černý scénář se naplnil. Česko má dalšího pacienta s prokázanou nákazou smrtícím koronavirem. Web Idnes.cz o tom informoval s odkazem na primáře Pavla Dlouhého z nemocnice v Ústí nad Labem. Jde o ženu, která byla přijata v neděli.

Testy ve Státním zdravotním ústavu potvrdily další případ nákazy koronavirem. Nakažení jsou izolováni na infekčních klinikách, hygienici nyní provádí potřebná epidemiologická šetření včetně dohledávání všech osob, se kterými přišli nakažení do blízkého kontaktu. Ministr vnitra Jan Hamáček doporučí vládě, aby zvážila vyhlášení nouzového stavu.

Jde o třiapadesátiletou ženu z Děčína, nákazu u ní pro web idnes.cz potvrdil primář infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Pavel Dlouhý. Přijata byla v neděli. Pobývala navíc v Itálii ve stejném hotel jako muž z Děčína, u něhož byla nákaza také potvrzena. „Je to zajímavá souvislost, v hotelu měly společně bydlet čtyři rodiny,“ dodal Dlouhý.

Koronavirus: Důležité kontakty

Infolinka Státního zdravotního ústavu pro kohokoliv, kdo se potřebuje poradit v souvislosti s koronavirem, je k dispozici nonstop, 24 hodin denně a 7 dní v týdnu na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

https://www.mzcr.cz/

Více o tématu

První případy nakažených, jejichž testy v neděli prokázaly koronavirus, jsou aktuálně v dobrém stavu. Všichni tři jsou v karanténě v Nemocnici Na Bulovce. Jedná se o muže, ročník 1952, české národnosti, který pobýval na univerzitě v italském městě Udine a po návratu byl v domácí karanténě. Druhým nakaženým je studentka americké národnosti, ročník 1999, která studuje v italském Miláně a do Prahy přicestovala jako turistka s kamarádkou. Třetím nakaženým, který se vrátil s rodinou z lyžařského pobytu v Itálii z oblasti Veneto, je muž z Děčína.

Související články

Další články