Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Česko je znovu pod palbou: Udeřila další vlna bouřek s krupobitím!

Zdroj: Pixabay
počasí
V polovině června si s námi počasí pěkně zahrává. Ačkoliv teploty stoupají nad tropickou třicítku, spolu s nimi přichází i bouřky, které doprovází silný vítr a krupobití. Jinak tomu není ani ve středu, na území Česka opět udeřily silné bouřky s krupobitím.

Přes den bude v Česku jasno až polojasno, odpoledne a večer v Čechách od západu oblačno, místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle velmi silné s přívalovými srážkami s úhrny kolem 50 mm, kroupami nebo nárazy větru kolem 25 m/s. Nejnižší noční teploty 20 až 16 °C, na západě až 14 °C.

Nejvyšší denní teploty 29 až 33 °C, na západě kolem 28 °C, v 1000 m na horách kolem 23 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 3 až 7 m/s, na Českomoravské vrchovině a jihu Moravy čerstvý 4 až 9 m/s, s nárazy kolem 15 m/s. Na západě Čech vítr slabý 1 až 4 m/s, odpoledne se v Čechách bude vítr měnit na severozápadní a v bouřkách přechodně zesílí.

Raději doma pozavírejte okna a venku si dávejte pozor. S bouřkami se totiž přihnalo i drsné krupobití. Udeřily takové lijáky, jaké jsme letos ještě nezažili.

Související články

Další články