Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Česko je zase bezvadně připraveno na zimu: Stačí jedna omrzlá větev a hroutí se celá republika

Vlaky stály třeba i celou noc. Protože zima a led jsou každou zimu.
Překvapení, neasi.
Zdroj: Facebook/Michal Skřivan
+ Další fotografie

Je to každoroční šok. Po podzimu přijde zima, už asi tři sta padesát tisíc let, ale dopravní podniky a silničáři jsou z toho pokaždé v šoku a lomí rukama a bědují, zatímco lidi musí trávit celou noc ve zpožděných vlacích a nikde nejezdí nic, co má jezdit na trolejích nebo kolejích.

Pak přestanou jezdit autobusy, protože to klouže, a pak přestanou jezdit i auta, protože silnice nebudou protažené, a zase všichni budou stát a koukat jak vyndaní z regálu.

České zpravodajské servery jsou plné dramatických fotek toho, jak se v Praze na Staromáku udělal jeden rampouch a jak v Brně začalo včera pršet a skoro se to rovnalo katastrofě s vybuchlou sopkou.

Vlaky měly zpoždění třeba 15 hodin, protože ředitelé a náměstci Českých drah si dávají výplatu osm milionů týdně, čili pak není divu, že nezbude nic na to, aby se tu jezdilo normálně. Protože vlaky jezdí běžně i v Alpách nebo v Utahu, kde každou zimu mrzne až na minus třicet a jsou tam tři metry sněhu.

Takže opravdu nevíme, jak si tohle vysvětlit. Prostě se všichni budeme muset smířit s tím, že v zimě mrzne a je zima, což se sice učí děti ve vlastivědě ve školce, ale stále ještě existují lidi, kterým platíte za to, že se tomu rok co rok děsně diví.

Související články

Další články