Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Česko hlásí další případy koronaviru: Potvrzených nakažených je u nás už 8

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Covid-19
Aktuální nákaza koronavirem si připsala další 2 nakažené. Počet pacientů v Česku tak stoupl na 8. Jde o dva příbuzné ženy z Děčína, u které byla nákaza potvrzena dříve. První tři případy nakažených jsou aktuálně v dobrém stavu.

Epidemiolog Roman Prymula potvrdil nákazu koronavirem u ženy z Prahy 6. Žena má dvě děti, které jsou aktuálně v izolaci, stejně jako jejich spolužáci ze Základní školy Antonína Čermáka. Jedná se o ženu, u níž byl Covid-19 prokázán soukromým testem. Když totiž chtěla test po svém lékaři, ten ji odmítl

„Žena je nyní v karanténě v Nemocnici Na Bulovce, zbytek rodiny v domácí karanténě,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Izolace se dotkla dvou tříd, první a třetí, které byly v kontaktu s dětmi nakažené. Nakonec se rozhodli poslat do karantény celou školu.

Další dva nakažení jsou příbuzní ženy z Děčína, u níž byla nákaza potvrzena již dříve. Ve středu tak počet nakažených v Česku stoupl na 8, první tři případy ministerstvo zdravotnictví při tiskové konferenci oznámilo v pondělí.

Související články

Další články