Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Česko drží smutné prvenství: Je na tom s covidem nejhůř na světě

Zdroj: profimedia
Prvenství
Česká republika má 884 nakažených v přepočtu na milion obyvatel. Za posledních sedm dní je v boji s koronavirem nejhorší na světě. Po celé republice rapidně vzrůstá počet případů, jsou přeplněné nemocnice a docházejí lůžka na jednotce intenzivní péče.

Česká republika už v počtu nakažených předčila i malé státy jako jsou San Marino nebo Seychely, které mají obvykle vysoké průměry. Křivka nakažených se začala v Česku zvyšovat od začátku února, přičemž v té době na tom bylo nejhůř Portugalsko Mělo dokonce 1294 nakažených na milion obyvatel. Ke konci února se ale karta obrátila a Česku stoupl počet nakažených na 884 osob, kdežto v Portugalsku se situace zmírnila a mělo 154 nakažených na milion obyvatel.

Co se týče sousedních států, tak druhou nejhorší zemí po Česku je Slovensko, které má ale v porovnání s ČR „jen” 380 případů. V přepočtu na milion obyvatel má pak Polsko 193 případů, Rakousko 189 a Německo 89.

Česká vláda z důvodu rapidního nárůstu počtu nakažených zpřísnila opatření. Od čtvrtka budou povinné respirátory, nanoroušky nebo dvě chirurgické roušky na frekventovaných místech jako jsou obchody, veřejná doprava nebo třeba provozovny služeb. Nouzový stav má v Česku platit do 27. února, ministr vnitra Jan Hamáček (za ČSSD) vyloučil možnost prodloužení nouzového stavu.

Související články

Další články