Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Česko čekají teplotní rozdíly téměř 20 stupňů: Ráno mráz, odpoledne vedro

Zdroj: profimedia.cz
Předpověď počasí
Podle meteorologů je léto definitivně pryč. Letos to bylo s počasím jako na houpačce. Týdny, kdy ručička teploměru stoupala ke 35 °C, střídaly dlouhé studené dny. Zatím to vypadá, že babí léto se ponese ve stejně chaotickém duchu jako letošní léto. Rána budou opravdu chladná, ale odpoledne odhodíme bundy a mikiny. V následujících týdnech si budeme muset zvyknout na velké výkyvy teplot.

„Ve čtvrtek bude postupovat přes střední Evropu zvolna k východu studená fronta. Za ní k nám začne proudit chladnější vzduch od severozápadu. V něm se k nám v pátek přechodně rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu. O víkendu se bude nad Severním mořem a Skandinávií prohlubovat brázda nízkého tlaku vzduchu a postupně ovlivní počasí u nás,“ informuje o počasí Český hydrometeorolo­gický ústav.

Ve čtvrtek očekávejme jasno až polojasno, od severozápadu postupně oblačno až zataženo. V Čechách místy občasný déšť nebo přeháňky, na Moravě a ve Slezsku srážky jen ojediněle a až večer. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C.

Pátek bude obdobný a opět bychom měli počítat s velkými výkyvy teplot. Bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky, na východě večer až zataženo a místy déšť. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, na východě kolem 13 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C, na jihovýchodě až 22 °C.

Související články

Další články