Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Česko čeká výrazné ochlazení: Do konce týdne bude obloha spíše zamračená, hrozí bouřky

Česko čeká výrazné ochlazení: Do konce týdne bude obloha spíše zamračená, hrozí bouřky
Zdroj: Pixabay
Ochlazení
Českou republiku čeká výrazné ochlazení. To je způsobené studenou frontou, která je spojená s tlakovou níží Yvonne, jež od středečního odpoledne ovlivňuje počasí v Německu i Rakousku. Na rozdíl od našich sousedů nás ale neovlivní tolik jako je.

Studená fronta, která je spojená s tlakovou níží Yvonne, postupuje přes Německo i Rakousko a během dnešního dopoledne začala ovlivňovat také Českou republiku. K nám ale na rozdíl od našich sousedů přináší mírnější projevy, jako jsou přeháňky, občasný déšť a ojedinělé bouřky, které ale nebudou doprovázené nebezpečnými jevy.

"Po středečním přechodu studené fronty se ochladí a postoupí sem výšková tlaková níže, která k nám bude až do konce týdne přinášet více oblačnosti i srážek. Výraznější změnu v počasí nepřinese ani příští týden," řekla pro naši redakci meteoroložka Dagmar Honsová.

Předpověď počasí do konce týdne

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, na většině území přeháňky nebo déšť, ojediněle bouřky. Jen přechodně můžeme očekávat polojasno. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 18 až 22 °C, při trvalých srážkách kolem 16 °C. Teplota v 1000 m na horách kolem 12 °C. Mírný severozápadní vítr.

V pátek bude oblačno, místy přeháňky nebo občasný déšť. Opět jen přechodně polojasno. Noční teploty se budou pohybovat mezi 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty pak mezi 17 až 21 °C. Mírný severozápadní vítr.

V sobotu bude oblačno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Během dne přechodně polojasno. Noční teploty můžeme očekávat mezi 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty pak mezi 20 až 24 °C, při srážkách kolem 18 °C. Slabý severozápadní vítr.

V neděli bude oblačno až polojasno, občasný déšť nebo přeháňky. Noční teploty se budou pohybovat mezi 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty pak mezi 21 až 25 °C. Mírný severozápadní vítr.

Související články

Další články