Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Česko čeká tropický týden: Teploty vystoupají až na extrémních 35 °C

Česko čeká tropický týden: Teploty vystoupají až na extrémních 35 °C
Zdroj: unsplash.com
předpověď počasí
Zatímco o víkendu do Česka vtrhly bouřky, které s sebou přinesly déšť a krupobití, během následujícího týdne nás potrápí extrémně vysoké teploty. Největší vedro přijde o víkendu, kdy bude ukazatele na teploměrech sahat až ke 35 stupňům celsia. Už v pondělí však budou teploty tropické.

Do Česka opět vtrhnou extrémní teploty. Už v pondělí budou v odpoledních hodinách dosahovat i 30 stupňů, během týdne však budou ještě stoupat a o víkendu mohou vyšplhat až na 35 stupňů. Jaké počasí nás bude po celý týden provázet?

V pondělí bude polojasno, ráno ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Postupně většinou oblačno, na severu a severovýchodě až zataženo a později na severovýchodě ojediněle slabý déšť. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C, na severu a severovýchodě kolem 26 °C, v 1000 m na horách kolem 20 °C. Slabý proměnlivý vítr, během dne mírný severozápadní 2 až 5 m/s.

V úterý bude oblačno až polojasno, na severu a východě zpočátku oblačno až zataženo a ojediněle slabý déšť. V průběhu dne od západu ubývání oblačnosti na skoro jasno. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C, na severovýchodě kolem 24 °C. Slabý proměnlivý vítr, během dne mírný severní vítr 2 až 5 m/s.

Středa přinese jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C, v západní polovině Čech ojediněle až 33 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Ve čtvrtek meteorologové předpovídají jasno nebo skoro jasno. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 29 až 33 °C. Slabý východní vítr 1 až 4 m/s.

V pátek bude jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 30 až 34 °C. Mírný jihovýchodní 2 až 5 m/s.

Na víkend meteorologové předpovídají jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Během období přibývání oblačnosti a srážky místy. Nejnižší noční teploty 19 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C, zpočátku místy až 35 °C.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy