Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Česko čeká mrazivý víkend: První sníh a v noci teploty pod nulou

O víkendu se ochladí.
Zdroj: pixabay
Předpověď počasí
Babí léto je pryč, o víkendu Česko zachvátí mrazíky a ve vyšších polohách může i sněžit. I přesto se začátek letošního listopadu řadí mezi ty příznivější. Tento víkend si příliš sluníčka ale neužijeme. V neděli ve večerních hodinách může dokonce ručička teploměru klesnout pod nulu, varuje ČHMÚ.

V pátek očekávejme zataženo až oblačno, ojediněle mlhy a mrholení, na východě přechodně polojasno. Později večer od jihu místy déšť. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C, na západě kolem 7 °C, v 1000 m na horách kolem 6 °C.

O víkendu se sluníčka bohužel nedočkáme a příjemných podzimních procházek si neužijeme. V sobotu bude zataženo až oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky, v Čechách postupně v polohách nad 800 m i srážky sněhové. Odpoledne a večer ustávání srážek a postupně místy polojasno. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C, na jižní Moravě 10 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty v Čechách 5 až 9 °C, na Moravě a ve Slezsku 8 až 12 °C.

Neděle na tom bude hodně podobně. Očekávejme polojasno až oblačno, ráno místy mlhy, i mrznoucí. Na východě zataženo s občasným deštěm. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, na východě kolem +2 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C. Zpočátku slabý proměnlivý, postupně mírný severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy