Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Česko budou opět sužovat silné bouřky a povodně. Jaké kraje postihnou nejvíce?

O víkendu budou Česko opět sužovat silné bouřky a povodně
Zdroj: Pixabay
Výstraha!

Zdá se, že počasí se jen tak neuklidní a i tento víkend můžeme očekávat silné bouřky a povodně. Lidé by si měli dát pozor na padající stromy a větve a v těchto dnech by měli jezdit opatrně.

Výstraha před silnými bouřkami a povodněmi platí v pátek zejména pro Pardubický, Moravskoslezský a Olomoucký kraj. V sobotu pak pro hlavní město Praha, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Liberecký, Královéhradecký, Pardubický, Vysočina, Jihomoravský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj.

V pátek uvedl Český hydrometeorologický ústav, že v pátek a sobotu „se očekává ojedinělý výskyt přívalového deště nebo silných bouřek s úhrny kolem 45 mm během krátké doby”.

O víkendu budou přeháňky a bouřky

Během víkendu bude oblačno a na většině území přeháňky, místy také bouřky. Srážky začnou ustávat v neděli večer. V sobotu mohou ranní teploty klesat na 18 až 14 °C. Odpolední teploty vystoupí na 23 až 27 °C. Obdobné to bude i v neděli, kdy bude převládat veliká oblačnost.

ČHMÚ varuje, že během silných bouřek by lidé měli snížit rychlost jízdy a jezdit velmi opatrně. Nárazy větru mohou lámat větve stromů a nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky.

Dobrá zpráva je, že příští týden by se mělo počasí uklidnit a ustálit. Převládat by měla malá oblačnost a ojediněle přeháňky.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy