Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Česko bude mít opět nového ministra zdravotnictví: Romana Prymulu střídá Jan Blatný

Česko bude mít opět nového ministra zdravotnictví: Romana Prymulu střídá Jan Blatný
Zdroj: archiv Jiří Ovčáček
ministr zdravotnictví
V úterý přijal prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech kandidáta na ministra zdravotnictví Jana Blatného. Náměstek ředitele Fakultní nemocnice v Brně Blatný nahradí ve funkci Romana Prymulu, který má skončit kvůli aféře, kdy v nočních hodinách pobýval v pražské restauraci, jež měla být tou dobou zavřená. Ministrem ho jmenuje ve čtvrtek.

Prezident Miloš Zeman jmenuje ve čtvrtek ve 12:00 náměstka ředitele Fakultní nemocnice v Brně Jana Blatného ministrem zdravotnictví. Ve funkci nahradí dosavadního ministra Romana Prymulu (za ANO). Na twitteru to dnes uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman dnes Blatného v Lánech přijal, schůzka trvala asi hodinu. Ceremoniál se uskuteční na zámku v Lánech, zúčastní se ho premiér Andrej Babiš (ANO)

Prezident přijal Blatného

Prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech přijal kandidáta na ministra zdravotnictví, je jím náměstek ředitele Fakultní nemocnice v Brně Jan Blatný. Blatný, který se jako lékař specializuje na dětskou hematologii, nahradí Romana Prymulu, který nahradila Adama Vojtěcha.

Prymula odstřelilo zveřejnění fotografií deníku Blesk, na kterých je zachycen, jak vychází v noci z uzavřené restaurace a bez roušky usedá do služebního auta. Setkal se v ní s předsedou poslaneckého klubu ANO Jaroslavem Faltýnkem a ředitelem Fakultní nemocnice Ostrava Jiřím Havrlantem.

Restaurace musejí být kvůli šíření koronaviru pro hosty mimo provoz, mohou mít do 20:00 otevřené jen výdejové okénko. Premiér Andrej Babiš v pátek proto ministra vyzval k rezignaci. Prymula uvedl, že nařízení vlády neporušil a sám rezignovat odmítl. Předseda vlády pak navrhl Prymulovo odvolání. Dosavadní ministr zdravotnictví později připustil, že by mohl ve funkci skončit ve chvíli, kdy bude znám jeho nástupce.

Babiš se s Blatným setkal už v pátek na úřadu vlády. Zemanovi následně v Lánech předal životopis kandidáta, jehož jméno do dnešního prezidentova jednání nechtěl komentovat. Nového ministra by do jeho úřadu chtěl uvést ve čtvrtek.

Po jednání v Lánech se měla uskutečnit tisková konference, která byla nakonec zrušena.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy