Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Česko bojuje se silnými bouřkami a přívalovými dešti: Po létě ani stopy, teploty letí dolů

Česko bojuje se silnými bouřkami a přívalovými dešti: Po létě ani stopy, teploty letí dolů
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje
+ Dalších 7 fotografií
počasí
Česko opět zápasí s bouřkami a přívalovými dešti. V noci na sobotu dorazilo silné krupobití, déšť a po létě ani památky. Letošní léto je poněkud nešťastné, a místo abychom si užívali slunečných dní, musíme si zvykat na chladné teploty a povodňovou bdělost. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu varují, že deště a bouřek se jen tak nezbavíme. Hasiči z Jihomoravského kraje měli plné ruce práce s odklízením škod.

Zatímco v pátek přes den teploty vystoupaly k 35 stupňům, odpoledne se přihnaly bouřky a srazily teploty k 20 stupňům i níž. Jihomoravští hasiči v souvislosti s noční bouřkou a silným větrem zasahovali u 21 událostí. Jednalo se převážně o popadané stromy na silnicích.

"V obci Nedvědice odstraňovali ze silnice telekomunikační sloup. Zajistili uvolněné plechy na střeše bytového domu v Příměticích a uvolněné stany v Nýrově. Kolem půlnoci hasiči společně s Vodní záchrannou službou zachraňovali čtyřčlennou posádku člunu na Nových Mlýnech u Pasohlávek," sdělil tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje Petr Příkaský.

Nejsilnější bouřky se objevily na Vysočině a na jihu Čech a Moravy. Meteorologové vydali výstrahu před silným deštěm a bouřkami pro kraje Pardubický, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský.

V sobotu přes den očekávejme oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, na Moravě a ve Slezsku i vydatnější srážky a ojediněle možnost bouřky. V noci bude oblačno až zataženo, místy, postupně na většině území déšť nebo přeháňky, zpočátku v jihovýchodní polovině území místy bouřky, ojediněle i silné.

Od severozápadu postupně ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C, na Moravě a ve Slezsku při trvalém dešti kolem 14 °C.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy