Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Česko bičuje další vlna bouřek a krupobití, platí výstraha, hrozí výpadky proudu

Zdroj: unsplash.com
počasí
Týdenní předpověď meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu jasně vypovídala o tom, že nás celým týdnem budou provázet občasné bouřky. Zdá se ale, že budou mnohem silnější a častější, než se předpokládalo. Meteorologové opět vydali výstrahu před silnými bouřkami, které mohou přinést krupobití - ta platí téměř pro celé území Česka.

Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu uvedli v platnost výstrahu před silnými bouřkami, které mohou přinést silný vítr a krupobití. Zatímco ještě v neděli v předpovědi stálo, že se občas mohou objevit bouřky, nyní to vypadá, že nás budou skutečně silné provázet celým týdnem.

Výstraha před silnými bouřkami platí pro Prahu, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Kraj Vysočina a Jihomoravský kraj. Před velmi silnými bouřkami, tudíž s vysokým stupněm nebezpečí, platí pro Olomoucký kraj, Zlínský kraj a Moravskoslezský kraj.

Obzvláště v Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji meteorologové očekávají i výpadky elektřiny a problémy v dopravě. Důrazně doporučují zabezpečit okna, dveře, skleníky a volně položené předměty. Výstraha platí až do půlnoci.

Související články

Další články