Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Českému páru vězněnému v Turecku se narodila holčička. Arian se má čile k světu!

Českému páru vězněnému v Turecku se narodila holčička. Arian se má čile k světu!
Zdroj: extra.cz
narození potomka

Markéta Všelichová a Miroslav Farkas strávili dlouhou dobu v tureckém vězení. To je však už minulostí a nyní se mohou těšit z narození dcerky Arian. 

Kurdské jméno Arian, které získala holčička, narozená Markétě Všelichové a jejímu partnerovi Miroslavu Farkasovi symbolizuje jejich sympatie k tomuto národu, který bojoval proti Islámskému státu v Sýrii.

Právě kvůli snaze pomoci Kurdům byl český pár v Turecku v listopadu 2016 zadržen. Turci u nich totiž našli zakázané letáky a fotografie podporující kurdské milice YPG. Turecko tyto milice považuje za teroristy. V roce 2018 tak byli odsouzeni na šest let do vězení. Poté, co se do věci vložila česká vláda nakonec Turecko oba čechy v roce 2018 propustilo a oba dva se tak mohli vrátit do Česka.

Nyní má však pár úplně jiné starosti. Markéta s Miroslavem zažívají jaké to je být čerstvými rodiči. Partneři si už předtím v březnu tohoto roku řekli své ano na boskovickém městském úřadu.

„Naše Arienka má 3210 gramů. Je zdravá a plná síly měnit svět k lepší budoucnosti,“ popsal šťastný pár na Facebooku a s tím, že se těší na to, čím je Arian v životě překvapí. „Děťátko jsme si moc přáli a je to takový šťastný konec všeho, co nás potkalo,“ uvedli novomanželé Blesku.


Související články

Další články