Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Českem se prohnaly silné bouřky a napáchaly velké škody: Nebezpečí nekončí!

Zdroj: archiv
Počasí
Českem se v noci z 10. na 11. června přehnaly silné bouřky a napáchaly spousty škod. Hasiči museli v několika krajích vyjíždět k popadaným stromům. Stále platí výstraha před silnými bouřkami.

Bouřky přes noc způsobily velké škody. Hasiči v Libereckém kraji nevěděli, kam vyjíždět dřív. Od půlnoci do rána byli voláni ke 43 technickým událostem. Jednalo se o popadané stromy, které zatarasily komunikace nebo spadly na zaparkované automobily. Několik stromů dokonce popadalo na železniční tratě a bránily tak průjezdu vlaků. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

V Ústeckém kraji vyjížděly hasičské jednotky ke 44 nahlášeným událostem kvůli popadaným stromům a k 15 událostem, kdy byla nahlášena potřeba čerpání vody. Nejvíce hasiči zasahovali v okresu Děčín, kde bylo hlášeno 32 spadlých stromů a 3 čerpání vody, která natekla do sklepa a pod viadukt.

Na Liberecku se s jedním z popadaných stromů srazil vlak. "Vlak do stromu narazil ve 4:30 ve Višňové, v osadě Filipovka. Bylo to bez zranění," uvedl pro Lidovky.cz mluvčí hasičů Martin Kasal.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) stále platí výstraha před velmi silnými bouřkami, které mohou být doprovázeny kroupami a přívalovými srážkami. Výstraha platí pro Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, hlavní město Prahu, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj a kraj Vysočina.

Související články

Další články