Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Českem se má prohnat bouře z Německa s vichřicí a kroupami o velikosti golfového míčku

Českem se má prohnat bouře z Německa s vichřicí a kroupami o velikosti golfového míčku
Zdroj: profimedia.cz
předpověď počasí
Německem se má v následujících hodinách prohnat vichřice, která může v nárazech dosahovat rychlosti až 100 km/h. Meteorologové hlásí, že se mají dostavit i kroupy o velikosti golfového míčku a teploty klesnou až o 10 °C. V noci na čtvrtek se má bouře prohnat také Českou republikou.

V noci na čtvrtek se má Českem prohnat studená fronta, která přinese na území celé České republiky déšť a místy bouřky. Studená vlna má přijít z Německa, kde se ochladí až o deset stupňů a meteorologové předpovídají silné bouřky a kroupy o velikosti golfového míčku.

"Ty mohou být ojediněle doprovázené vydatnějšími srážkami (kolem 20 mm) a zesílením větru na rychlost kolem 70 km/h zejména v Jihočeském kraji, na Vysočině a ve východních Čechách. Ve středu teploty kulminují kolem 30 °C, zítra bude na západě území maximálně kolem 20 °C," řekla Novinkám Dagmar Honsová.

Ve čtvrtek očekávejme oblačno až zataženo, zpočátku jen místy, postupně na většině území, déšť nebo přeháňky, místy bouřky. Večer od západu ubývání srážek. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C, na východě až 29 °C.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy