Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Českem kolují dezinformační letáky o očkování: Mnozí rodiče lžím o vakcínách věří

Zdroj: extra.cz
lži
Od doby, co se světem začaly šířit dezinformace, například že očkování způsobuje autismus, se spousta rodičů rozhodla své děti neočkovat. Do poštovních schránek po celé České republice v posledních měsících chodí letáky, v nichž se o očkování píše jedna lež vedle druhé. Spousta rodičů jim však bohužel věří.

Je to jen pár dní, co Světová zdravotnická organizace sdělila, že Česko přišlo o status země, v níž byly vymýceny spalničky – uvedeným důvodem je především odmítání očkování malých dětí, jejichž rodiče uvěřili dezinformacím, které se světem šíří.

Zákon jasně říká, že neočkované děti nemohou do školky. Neočkované dítě je hrozbou nejen pro ostatní děti, ale i dospělé, především pak pro těhotné ženy a seniory. Českem nyní kolují dezinformační letáky o očkování, v nichž se píše, že vakcíny obsahují jedy, hliník a způsobují astma, záněty, alergie a psychické poruchy.

Bohužel dezinformacím, které nikdy nebyly potvrzeny žádnou odbornou studií, ba naopak některé z nich byly jasně vyvráceny, věří spousta rodičů. Ti nechtějí své děti nechávat očkovat, čímž snižují takzvanou kolektivní imunitu a ohrožují nejen své dítě, ale i osoby okolo něj. Dle zákona neočkované dítě do školky však nesmí a jelikož si jen málokdo může dovolit zůstat s dítětem doma až do doby, kdy nastoupí do školy, začali rodiče pátrat po lékařích, kteří jejich ratolest naočkují jen naoko.

„Potřebuji akutně "naočkovat“ dceru jednou hexou a jedním MMR. Platím zlatem," píše jedna z odpůrkyň očkování na Facebooku. Tímto způsobem nejen ona, ale spousta dalších rodičů shání na internetu lékaře, který jejich dítě nenaočkuje, ale razítkem potvrdí, že očkování proběhlo. V České republice je celkem 9 povinných očkování a to proti nemocem, na které se před vynalezením vakcíny běžně i umíralo.

Související články

Další články