Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Českem bude CLOUMAT VICHR: Meteorologové vydali výstrahu pro 7 KRAJŮ

Silný vítr
Český hydrometeorologický ústav vydal varování před silným větrem ve středu a ve čtvrtek. Místy by měl vítr dosahovat až 90 km/h. Výstraha platí hlavně pro oblast Moravy, Českomoravské vrchoviny, východní Čech a východní části Středočeského kraje.

Výstraha platí od středy ráno, a to pro tyto kraje: Středočeský kraj (Čáslav, Kolín, Kutná Hora, Poděbrady, Vlašim), Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj

Podle Českého hydrometeorolo­gického ústavu, které varováni vydalo, bude ve středu zpočátku většinou oblačno, během dne polojasno až oblačno. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C. Zpočátku bude foukat mírný, postupně čerstvý jihovýchodní vítr o rychlosti 55 až 70 km/h, na severu bude silnější, a to až kolem 90 km/h.

Ve čtvrtek bude většinou polojasno, na západě postupně až zataženo a ojediněle přeháňky nebo i bouřky. Na Moravě zpočátku místy nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, v západní polovině Čech kolem 4 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C. Foukat bude opět čerstvý jihovýchodní vítr v rychlosti kolem 70 km/h.

I přes nízký stupeň nebezpečí vydali meteorologové doporučení týkající se silného větru. Varují před poškozením stromů, lesních porostů a menšími škodami na budovách. Lidé by si také měli dát pozor na nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi a na možné komplikace v dopravě. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Velký pozor by si měli dát především návštěvníci hor, kteří by se neměli vůbec vydávat do hřebenových partií.

Výstraha platí do čtvrtečních 19 hodin.

Mohlo by vás zajímat

Další články