Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Českého lva doprovodí do filmové manéže Tata Bojs

Zdroj: archiv
+ Dalších 13 fotografií
český lev
Už tuto sobotu nastane okamžik, kdy Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) posedmadvacáté vyhlásí nositele výročních cen Český lev. Filmovým tvůrcům, hostům i televizním divákům zážitek jistě umocní i hudba, která bude galavečer v sobotu 7. března v pražském Rudolfinu provázet. Českého lva letos podpoří legendární kapela Tata Bojs.

„Nabídka hudebně doprovodit celý slavnostní večer udílení cen Český lev nás moc potěšila, ale trochu máme podezření, že to je hlavně díky naší písničce Filmařská,” usmívá se Milan Cais.

Uveďme na pravou míru, že vydařený song Filmařská zcela jistě není hlavním důvodem, proč se kapela, která patří k průkopníkům spojení hudby a obrazu v jeden působivý umělecký celek, objeví

po boku letošního Českého lva.

Třicet let patří mezi absolutní špičku a jejich hudba dokáže vyjádřit v jeden moment všednost i fantazii, krásu i patos, vedle úsměvu vyvolat i mrazení v zádech. „Tata Bojs umí tedy všechno to, co přináší divákovi i dobrý film,“ dodává Tereza Malá Rychnovská, výkonná ředitelka pořádající České filmové a televizní akademie.

Slavnostní předávání 27. výročních cen České filmové a televizní akademie bude v pražském Rudolfinu již podruhé moderovat herec Václav Kopta Kreativní supervize večera se ujal renomovaný režisér Marek Najbrt, zatímco z režisérské židle bude průběh slavnostního večera řídit jeho neméně zkušený kolega Michael Čech. Scéna bude dílem Martina Chocholouška.

Galavečer budou moci zhlédnout i televizní diváci v přímém přenosu České televize od 20 hodin na ČT1. Ve spolupráci s DaFilms.cz připravuje ČFTA tradiční přehlídku nominovaných filmů aktuálního ročníku Českých lvů

Vybrané filmy bude možné zhlédnout od 25. února do 15. března on-line na ceskylev.cz Přehlídka vybraných snímků nominovaných na Českého lva proběhne i v multikinech sítě CineStar v týdnu od 5. do 11. března. Pražské kino Edison pak od 24. února do 7. března nabídne všechny nominované filmy.

Související články

Další články