Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Českého Elvise zabila jeho vášeň: Karel Zich, kterého zradilo moře, by slavil 71

Karel Zich zemřel předčasně.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
výročí
Zpěvák Karel Zich (†55), který by dnes oslavil jednasedmdesáté narozeniny, zemřel v době, kdy se mu ve všech oblastech dařilo a prožíval nejlepší roky svého života. Jeho smrt přišla jako blesk z čistého nebe a nebyl v naší republice nikdo, koho by jeho náhlý odchod v roce 2004 nešokoval. Osudnou se "českému Elvisovi" stala jeho velká vášeň - potápění.

I když si už tuto přezdívku vysloužil na začátku své kariéry, nadšený z ní zpěvák nebyl. Spíš by raději slyšel přezdívku "český Zich" než "český Elvis", říkával. Jeho skladby jsou nesmrtelné a zapsaly se do srdcí statisíců jeho fanoušků.

Smrt přišla náhle

Když byl Karel Zich v nejlepším období svého života, cestoval po světě a věnoval se rodině, jeho životní čáru přeťal náhlý kolaps. K selhání srdce, což byla příčina jeho smrti, došlo při jeho velké vášní - potápění. 13. července 2004 se s manželkou a známými z potápěčského klubu potápěl na Korsice.

Skupina potápěčů se údajně v kritický okamžik potýkala s nečekaně silnými proudy, když se Karel Zich objevil nad hladinou a stěžoval si na nevolnost. Poté upadl do bezvědomí a už se z něj nikdy neprobral.

Žil na plný plyn

Celou výpravu a především jeho druhou manželku Janu náhlá smrt Karla nesmírně zasáhla. Karel byl totiž v té době plný sil a žil, jak se říká, na plné obrátky. Miloval cestování, sport, koncertování a nahrávání nových písní. Mezi jeho nezapomenutelné hity patří Máš chuť majoránky, Alenka v říši divů nebo Paráda. Tyto šlágry znějí jeho fanouškům v uších dodnes.

Karel Zich tři roky před svou smrtí uvedl, že "by vůbec nic nedělal jinak". V té době ještě netušil, jak pro něho i jeho okolí bude tato věta důležitá. Nejhorší totiž je opustit tento svět s výčitkami k sobě samému.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy