Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

České železnice chrlí jednu nehodu za druhou: Tentokrát vykolejil vlak v Lázních Kynžvart

České železnice chrlí jednu nehodu za druhou: Tentokrát vykolejil vlak v Lázních Kynžvart
Zdroj: Facebook HZS Karlovarského kraje
nehoda
Problémy českých železnic nekončí. Ve středu odpoledne vykolejily v Lázních Kynžvart oba vagony vlaku RegioNova. Podle původních informací se nikomu nic nestalo, nakonec ale zachránaři ošetřili dva lehce zraněné. Doprava na trati Plzeň-Cheb je v současnosti přerušena.

„Ve 14:52 osobní vlak Českých drah projel návěstidlo v poloze „Stůj“. Došlo k rozřezu výhybek a následnému vykolejení obou vozů řady 814,“ řekla pro web Lidovky.cz mluvčí Správy železnic Radka Pistoriusová.

Krátce po vlaku RegioNova mělo místem projíždět Pendolino a mohlo tak dojít k další tragédii. Naštěstí ale včas zafungovalo zabezpečovací zařízení a rychlovlak zastavil.

Jak informoval mluvčí krajských hasičů Martin Kasal, ve vlaku jelo pět cestujících, kteří vagony ihned po nehodě opustili. Podle prvotních informací měli být všichni v pořádku, nakonec ale záchranáři přeci jen ošetřili dva lehce zraněné.

V poslední době jde už o několikátou nehodu na železnicích, tato ale naštěstí patří k těm menším. Nejprve se na začátku měsíce srazily dva vlaky u Perninku na Karlovarsku, což si vyžádalo dvě oběti. Nedávno pak naboural osobní vlak do nákladního a srážku nepřežil strojvůdce.

Kvůli častým nehodám čelí kritice ministr dopravy Karel Havlíček "Kolik nehod unese jeden dvojministr, který nemá šanci pořádně řídit dvě ministerstva?" ptal se na Twitteru politik Jiří Pospíšil a nárážel na fakt, že Havlíček vede kromě dopravy i ministerstvo průmyslu a obchodu.

Související články

Další články