Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Jídlo z Česka do každé domácnosti: Řetězce budou muset domácí potraviny prodávat povinně

V obchodech budou povinně české potraviny.
Zdroj: Profimedia.cz
A je to tady zas. Ministerstvo zemědělství si opět pohrává s myšlenkou, že regály obchodních řetězců budou muset být do určitých procent naplněny českým zbožím. Zatím nepadlo, jestli by se porovnával poměr prodejů nebo objemu prodaného zboží.

S nápadem, který už v minulosti byl hojně diskutován, přišel ministr zemědělství Jiří Milek (ANO). Začít se podle něj musí oživením českých chovů prasat, z nichž se budou vyrábět české produkty.

Myšlenku už v minulosti vyslovil někdejší prezident oborových komor Miroslav Toman. Situací se snažil zabývat i bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). Zároveň však konstatoval, že se jedná o legislativně náročnou záležitost.

Norma by podle Milka platila především pro velké obchodní řetězce. Prodejny specializující se na například francouzské sýry nebo jiné zahraniční delikatesy by dostaly výjimku.

Milko si je dobře vědom, že k prosazení takto velkého zásahu do legislativy je nejprve zapotřebí, aby vláda Andreje Babiše (ANO) získala důvěru v Poslanecké sněmovně. Až potom bude možné dát návrhu podrobnější kontury.

Související články

Další články