Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

České dresy stále budí vášně: Ten kus hadru je spíš tričko pro děti, zuří fanoušci!

České dresy stále budí vášně: Ten kus hadru je spíš tričko pro děti, zuří fanoušci!
Zdroj: Český hokej
Předchozí Další
+ Dalších 8 fotografií
MS V HOKEJI
Ani téměř rok nestačil k tomu, aby si hokejoví fanoušci zvykli na nové dresy nároďáku. Od loňského léta je místo státního znaku zdobí český lev s korunkou. Právě ten je terčem největšího znechucení a posměchu. Podle některých totiž připomíná spíš logo švédského výrobce kamionů.

"Tenhle hadr není v žádném případě národní dres, ale dobře zaplacenej paskvil a reklama," rozčiluje se Karel na Facebooku. A takových, jimž se nové dresy české reprezentace nelíbí, jsou další stovky!

"Kterej idiot to navrhoval? Proč tam normálně nemůže být znak? Nechápu, hnus," přitakává Petr. Dresy s českým lvem s korunkou místo státního znaku si nároďák nadělil ke 100. výročí existence českého hokeje.

Jenže ani to některé fanoušky neobměkčí a stojí si za tím, že lev vypadá směšně. "Humus! Inspirace nejmenovanou automobilovou značkou. Tomu, kdo si s tím dal tu práci, palec dolů. Ale fandim našim budu. Letos to bude naše," píše o něco smířlivěji Titanius.

Příznivci hokeje, kteří si na zvykli na státní znak na dresech, si zřejmě neuvědomují, že to není běžné. "Dosavadní situace, kdy jsme nakládali s půjčeným státním symbolem, byla neudržitelná. Uzrál čas identitu po vzoru ostatních hokejových federací zrevidovat a dát do moderního hávu," řekl prezident českého hokeje Tomáš Král

A jak se dresy se lvem líbí vám? Anebo patříte k těm, kteří by je nejradši spálili?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy