Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

České děti si svolávají BITKY přes Facebook a rvou se do krve: K zápasům zvou diváky!

Zdroj: Profimedia
Nebezpečný fenomén
Nešťastný trend se nyní rozmáhá zejména v Litvínové na Mostecku, kde si děti přes sociální sítě svolají rvačku a perou se před diváky, kteří jsou také zvání. Nezřídka se zastaví i náhodný kolemjdoucí, který si tak zpestřuje den.

To, že se shromažďuje hlouček dětí, které se jdou prát, zaznamenal pracovník obsluhy kamerového systému litvínovské městské policie Dětí bylo několik desítek. V osudný den se měla odehrát bitka dvou malých kluků. Hoši se do sebe pustili na jedné z cyklostezek, a i když byli na místě velmi rychle policisté, kluci si stačili způsobit zranění, kvůli kterému musela přijet sanitka.

„Vyšetřujeme to jako přestupek proti občanskému soužití, ale nevylučujeme, že věc překvalifikujeme,“ říká k případu Ludmila Světláková, mluvčí policie na Mostecku pro iDnes.cz.

Diváků bitky bylo zhruba třicet a na místo se svolávali přes Facebook. Tento podivný fenomén se ve městě nebezpečně rozmáhá, za poslední měsíc zaznamenali strážníci už tři případy. „Je to pro nás nový jev. Přihlížející, kteří se však naštěstí nezapojují, podle všeho spatřují zábavu v tom, že se dívají na rvačku jiných,“ uvedl velitel litvínovské městské policie Zdeněk Urban.

Výjimkou nebyla ani bitka dvou dívek ve čtvrti Hamr. „Jedna z nich u sebe dokonce měla boxer,“ popisuje Urban pro iDnes.cz.

Policie v Litvínově ale jen nečinně nepřihlíží a spojila se se sociálkou a tamními školami kvůli preventivním opatřením.

Související články

Další články