Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Češka zažila vídeňský teror na vlastní kůži. Během bestiálního útoku byla v centru města

Češka zažila vídeňský teror na vlastní kůži. Během bestiálního útoku byla v centru města
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
Teror ve Vídni
Řádění teroristy Kujtima Fejzullaie (†20) v centru Vídně zažila i česká studentka Eva V., která byla v osudný moment v centru města. S kamarády si totiž vyrazila užít poslední večer před lockdownem do jedné ze zaplněných restaurací. Během útoku zůstala v podniku schovaná několik hodin a ve strachu se alespoň přes internet snažila zjistit, co se děje.

Rakousko mělo těsně před lockdownem a lidé ve Vídni si šli užít poslední noc, kdy mohou do restaurací. Obyvatelé města se bavili, podniky praskaly ve švech a nebylo si pomalu kam sednout. Přesně toho využil dvacetiletý terorista Kujtim Fejzullai, který začal zběsile pálit do lidí. Nečekaný útok si vyžádal čtyři oběti a dvě desítky raněných. Ve městě panoval učiněný chaos.

Byla jen kousek od epicentra útoku

V osudný moment se v centru města nacházela i Eva V., která byla ve Vídni na studijním pobytu v rámci vysokoškolského programu Erasmus. I ona se vyrazila bavit s přáteli do jedné z restaurací. Nikdo z nich však netušil, co je ten večer čeká.

Zatímco Eva s přáteli večeřela v restauraci Lugeck v ulici Sonnenfelsgasse, vypuklo v centru města hotové peklo. Fajzullai začal zběsile pálit do lidí přibližně 200 metrů vzdušnou čarou od místa, kde se v tu chvíli Češka nacházela.

Zaměstnanci restaurace neváhali, zamkli dveře do podniku a nahnali hosty včetně Evy do druhého patra. Tam čekali ukrytí několik hodin, než se situace uklidnila. Všichni byli ve velké nejistotě, viděli jen z okna, jak se davy lidí ženou ulicemi z centra ven. Nikdo moc netušil, co se děje. „Všechny informace se k nám dostaly z Twitteru,“ popsala Eva pro iDnes.cz.

Informace byly zkreslené

Informace se jim snažili sdělit i zaměstnanci podniku, Eva ale stále moc neovládá němčinu a v Rakousku se dorozumívá především angličtinou. Musela se tak spolehnout na to, co čte na sociálních sítích. Na těch přitom nejprve kolovala informace, že k útokům došlo na vícero místech a teroristů mělo být hned několik. „Přála bych si být doma,“ popsala Eva své pocity, které v tu chvíli prožívala.

Nikomu z restaurace se naštěstí nic nestalo, útok se jim vyhnul. Zaměstnanci podniku tak mohli po několika hodinách pustit zákazníky domů, kde se vzpamatovávali ze šíleného zážitku.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy