Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Česká youtuberka se vysmívala covidu: Chytla ho, zvracela i vodu a skončila na JIP

Youtuberka Kate Wednesday.
Zdroj: Se souhlasem Kate Wednesday, koláž eXtra.cz
+ Další fotografie
Koronavirus

Youtuberka Kate Wednesday (31) se rozhodla, že nepůjde na očkování, protože se covidu nebála. Jenže následně ho chytila a po týdnu v horečkách skončila na JIP na kyslíku. O svých útrapách i o tom, jak změnila na očkování názor, promluvila ve svém videu, které pojmenovala „Jak nevěřící Katka potkala covid, skončila na JIP a změnila názor.”

Youtuberka Kate Wednesday chytila v první půlce prosince koronavirus. Předtím z něj neměla vůbec žádné obavy, proto se rozhodla neočkovat. Jenže následně covid doopravdy chytila. „Za deset dní doma jsem se dostala do stavu, že jsem zvracela i vodu s džusem. Prokašlala jsem celou noc, cítila bublinky na plicích,“ popsala ve videu na YouTube.

Dostala zápal plic a nakonec si sama zavolala sanitku, která ji odvezla do nemocnice v Hradci Králové. Ihned dostala kyslíkovou masku a kapačku, jenže po dvou dnech jí ani to nestačilo a lékaři ji museli přeložit na JIP a dát HFNO, což je vysokoprůtokový kyslík do nosu. „Proudil rychlostí čtyřicet litrů za minutu. Předtím jsem měla dva až osm litrů kyslíku za minutu, to bylo takové příjemné foukání. Ale těch čtyřicet litrů, to bylo jako dva fény do nosu. Kdo to nezažil, neumí si to představit. Dokud jsem měla rychlý kyslík, skoro jsem nespala,” vysvětlovala dále Kate Wednesday. Domů se nakonec vrátila až na Štědrý den, kdy se její stav zlepšil.

Nechá se očkovat

„Tímto bych chtěla upřímně poděkovat za péči na JIP Infekčního oddělení FNHK, kde jsem ležela, a do té doby jsem si neuměla představit, co znamená onemocnění koronavirem. Změnila jsem názor, že se nemoc týká spíše lidí nemocných a v letech, naopak se jedná o nemoc, která může zasáhnout každého bez ohledu na věk, kondici, zdraví. Po své zkušenosti se samozřejmě nechám očkovat, jakmile budu k očkování vhodná,” uvedla youtuberka.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy