Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Česká viroložka o koronaviru: Věřím, že nákaza může zmizet s příchodem jara

+ Dalších 6 fotografií
odbornice
Koronavirus nazvaný Covid-19, který se v únoru z Číny rozšířil i do Evropy, děsí svět. Ačkoliv počet nakažených i obětí se každým dnem zvedá, je možné, že k poklesu stačí jen změna ročního období. Stejně jako například chřipka, i nová nemoc je virové onemocnění, které může s oteplením ztratit na síle. Pro eXtra.cz o tom promluvila viroložka Ruth Tachezy.

Virologové si myslí, že Covid-19 zmizí tak, jako chřipkové epidemie. „Doufáme, že koronavirus vymizí se změnou klimatu, tedy podnebních podmínek s příchodem jara. Chřipka má svá maxima od listopadu do února,“ uvedla viroložka Ruth Tachezy

Podle Tachezy je možné, že jakmile pro koronavirus přestanou být vhodné klimatické podmínky, začne postupně mizet. Vzhledem k faktu, že epidemie ještě neprostoupila populací, by to ale jeho mizení mohlo trvat déle než u chřipky. „Věřím, že by to mohlo směrem k létu postupně mizet,“ uvedla pro eXtra Tachezy.

Nový koronavirus Covid-19 se šíří extrémně rychle a objevil se už v 18 evropských zemích. Pokud by se domněnky virologů o tom, že stejně jako chřipka se změnou počasí vymizí, potvrdily, nepochybně by si populace oddechla.

Celosvětová situace

S výjimkou několika zemí, včetně Česka, v nichž zatím nákaza koronavirem nebyla prokázána, hlásí svět celkem 82 544 nakažených. Nemoci podlehlo už více než 2 800 osob a vyléčit se lékařům podařilo přes 33 200 pacientů.

Související články

Další články