Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Češka už je měsíc na výletní lodi: Testují koronavirus. Kdo zakašle, musí do izolace

+ Dalších 5 fotografií
Pandemie koronaviru zasáhla výletní lodě po celém světě. Uvázlo na nich zhruba 90 tisíc lidí. Mezi nimi je i Češka Sarah Michelle Gerber, která je už déle než měsíc v karanténě u floridských břehů. Na lodi panují přísná pravidla a Sarah neví, kdy se vrátí domů.

Třicetiletá servírka Sarah Michelle Gerber neopustila loď od 13. března - tehdy ve Spojených státech odstávka lodí začala. Teď už jsou na palubě jen zaměstnanci, kteří nesmějí už déle než měsíc na břeh. Pokusy o návrat do České republiky byly doposud neúspěšné, během několika hodin ale má Češka Sarah konečně vyplout do Evropy.

Přísná pravidla a izolace

"Pokoušeli se nás dostat ze Států chartrovými lety, ale americké úřady to zatrhly. Tak společnosti nezbylo nic jiného než nás poslat lodí do Evropy. Je nás tady zhruba 2800 Evropanů," uvedla Sarah pro TV Prima. Všichni musí dodržovat přísná pravidla. Na palubě jsou spolu se Sarah další čtyři Češi.

"Měří nám teplotu, máme mezi sebou rozestupy, i ve frontách na jídlo. Používáme dezinfekci a musíme nosit i masky. Když někdo zakašlal, tak šel na izolaci. Opravdu nás tady hlídají," popisuje Češka. Před začátkem karantény Sarah mohla palubu opustit každý den. Teď ale téměř nesmí vyjít ze své kajuty, což je pro všechny náročné.

Trnitá a dlouhá cesta domů

"Nuda! Koukáme na telku, procházíme se, jíme... Pořád to samé. Voláme si s kamarády," dodala k situaci na lodi. Cesta do Evropy potrvá nejméně 10 dnů. Pobyt v karanténě se ale může výrazně prodloužit.

"Ještě pořádně nevíme, kde budeme vystupovat. A některé země to mají vázané 14denní karanténou, než si nás pustí do země. Takže kdoví, jak dlouho ještě kde budeme," uvedla Sarah a předpokládá, že do Česka by se pak mohla dostat letecky - pravděpodobně z Londýna.

Související články

Další články