Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Česká umělkyně tvoří realistické kresby tužkou. Uhádnete, na kterém díle pracovala sto hodin?

Umělkyně Silvie Mahdal
Zdroj: Instagram Silvie Mahdal
+ Další 2 fotografie
umění

Kreslířka Silvie Mahdalová sice nepatří k nejznámějším tvářím, ale její díla mluví sama za sebe. Realistické kresby vytváří často stovky hodin jen za pomocí tužky. Hraje si s každým detailem, dokud nevytvoří opravdové umělecké dílo.

Nenápadná umělkyně Silvie Mahdalová nahrává galerie svých obrazů na Instagram už roky, ale dost možná jste o ní ještě neslyšeli. Silvie začala kreslit už v sedmi letech, kdy poprvé také zkoušela prodávat obrazy lidem za pětikorunu.

Skromná umělkyně je slavnější než Kovy

Od té doby však uplynulo mnoho let a dnes je instagramový účet jedenatřicetileté výtvarnice mezi nejsledovanějšími v Česku. Před ní je například fotbalový brankář Petr Čech se dvěma miliony odběratelů. Silvie Mahdalová však má na svém účtu už 1,1 milionu sledujících, čímž překonala třeba populárního youtubera Kovyho nebo moderátora Leoše Mareše. Přesto se toho o ní mnoho neví, snad kromě toho, že její díla jsou naprosto fenomenální.

Při pohledu na její kresby je hned všem jasné, že je profesionální umělkyní. Svá díla se už ale nesnaží prodávat jako když byla ještě malá. Naprostou většinu výdělku má ze svých sociálních sítí jako je Instagram a YouTube. Ženu také lidé finančně podporují na Patreonu. Fanoušky má po celém světě, i když můžeme být hrdí, že pochází právě z našeho malého Česka.

Jeden z obrazů kreslila Silvie sto hodin. "Obvykle nezkouším žádné instagramové trendy, ale tento se mi opravdu líbí. Tohle bylo nejrychlejších sto hodin v mém životě," řekla k propracovanému portrétu.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy