Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Češka, u které našli 9 kilo heroinu: Tereza (21) už ví, co přesně ji teď v Pákistánu čeká!

+ Dalších 5 fotografií
Devět kilogramů heroinu u sebe měla mladá Češka, kterou včera zadrželi na mezinárodním letišti v pákistánském Láhauru. S ohromným množstvím drogy mířila do Abú Zabí. Sama tvrdí, že jí heroin někdo strčil do kufru s tím, že jde o dárky. Pravda vyjde brzy najevo, soud s Terezou H. (21) totiž proběhne už tento týden.

Dívku z Uherského Hradiště ve středu vyslýchali celníci přímo na letišti, nyní už si ji ale převzala policie a je ve vyšetřovací vazbě. Pákistánská média tvrdí, že Tereza už ví, kdy budou pákistánské orgány rozhodovat o tom, jak to s ní bude dál.

Soud s Terezou by měl proběhnout už tento pátek. V Pákistánu je běžné, že za pašování drog padají i tresty smrti. K cizincům však bývají „mírnější“, většinou si odnesou dlouhé tresty v přísných věznicích. Do věci už je zapojena i česká diplomacie, která dívčin případ bedlivě sleduje.

„Podle mě není pravda, že chtěla něco pronést. Někdo jí to musel podstrčit, jinak si to neumím vysvětlit. Nikdy neměla s drogami problém, neměla k nim žádný vztah. Je to slušná holka,“ věří v dívčinu nevinu její strýc, řekl to serveru idnes.cz. V její výpovědi jsou však podezřelé trhliny, které naznačují, že takové neviňátko nejspíš nebyla.

Související články

Další články