Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Česká televize vede nechutné debaty a podbízí se USA: Matěj Stropnický dal průchod hněvu

Matěj Stropnický kritizuje Českou televizi.
Zdroj: Instagram, reprofoto: ČT
+ Dalších 8 fotografií
KRITIKA
Bývalý kariérní politik Matěj Stropnický (36) hořce zaplakal nad úrovní veřejnoprávní televize. Tohohle silně levicově zaměřeného expředsedu Zelených rozčílilo, že médium sídlící v Praze na Kavčích horách přizpůsobuje debatu americkému vidění politiky, chování moderátora označil za nechutné.

Kritika

Expolitik a současný zámecký pán Matěj Stropnický de facto dal za pravdu kritikům České televize (například Miloši Zemanovi (75), Andreji Babišovi (65) nebo Tomio Okamurovi (47)), kteří ji dlouhodobě označují za jednostrannou a neprofesionální.

„Začínám vážně chápat (málo sleduji televizi), proč má hodně lidí České televize plné zuby. Podívejte se na tuhle krátkou debatu o aktuálním dění v Íránu. Utrpení to sledovat. Moderátor neustále vnucuje americké interpretace událostí a předkládá je jako fakta, nikoli jako názor jedné strany sporu, okřikuje hosta, s nímž sám nesouhlasí, proti favoritovi nepípne, ani když naplno rozjede mezinárodněprávní nihilismus,“ píše neúspěšný bývalý předseda Strany zelených

A pokračuje.

Zloba

„Skáče do řeči, když je jeho výklad zpochybněn, polemizuje jen s jedním názorem, dává zavádějící příklady, ale relevantní příklady slyšet nechce, neustále podsouvá Rusko (výjimečně chyběla Čína), aby hosta diskreditoval (tak proč ho zvali?), fakt nechutný, nechutný, bias, ať s tímhle jde veřejnoprávní televize k šípku,“ zlobí se Matěj Stropnický, který je synem kariérního diplomata Martina Stropnického, nynějšího velvyslance ČR v Izraeli.

Moderátor debaty, bývalý zpravodaj ČT v USA Martin Řezníček například prohlašoval, že „íránskému režimu se nedá věřit“, a s někdejším ministrem zahraničí Janem Kavanem polemizoval. Nezdá se ale, že by debata nějak výrazně vybočovala ze standardů, které mají v Událostech, komentářích nastavené.

Kvalita

Moderátoři se ptají hostů na kontroverzní otázky, snaží se přinášet pohledy obou stran, aby snad nebyli podezíráni ze zaujatosti. A jsou to také oni, kdo usměrňují debatu, takže o žádné překřikování nejde, mohou do slova hostů zasáhnout, kdykoli uznají za vhodné.

Kvalita publicistiky a zpravodajství ČT je jednak kontrolovaná interně, navíc na ni dohlíží i Rada ČT a Rada pro rozhlasové a televizní vysílání I přes drobná pochybení je dlouhodobě v tomto ohledu televize považovaná za českou jedničku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy