Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Česká televize si napravuje reputaci: Po propadácích konečně představí seriál, který vás bude bavit

I o lechtivé scény nebude nouze.
Zdroj: Česká televize
+ Dalších 6 fotografií
Poté, co byla Česká televize pro smích kvůli propadákům Slíbená nevěsta a Četníci z Luhačovic, chce ukázat, že ještě umí točit kvalitní snímky. V neděli začne vysílat seriál Bohéma, ve kterém uvidíte, že doba za války a po ní opravdu nebyla tak komická, jak jste mohli vidět ve filmech pro pamětníky.

Šestidílný seriál režiséra Roberta Sedláčka se nevydal do politických sfér, ale dal nahlédnout mezi kulisy filmové. Vypráví o tom, jak se v minulosti rozhodovalo nikoli „o nás bez nás“, ale hlavně s námi.

Mapuje dobu mezi lety 1938 a 1953, kde vypravěč filmových příběhů Arnošt Žák vzpomíná na těch podstatných 15 let, během kterých se lidstvo změnilo o sto osmdesát stupňů.

Hlavní otázkou příběhu je to, jak se tehdejší filmaři a jejich velké hvězdy vyrovnávali se svým svědomím. Kdo kolaboroval, spolčil se s Němci, a kdo se jich nebál a uměl otevřeně říct svůj názor.

Prostě konečně něco, na co se dá koukat, má hlavu a patu, děj si nic nepřikresluje. Možná budete až koukat, co se v té době u filmu a mezi herci dělo. Nebyly to vážně lehké časy. Takže v neděli si zapněte Českou televizi na seriál Bohéma a nebudete litovat.

Související články

Další články