Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Česká televize přišla o šéfa StarDance: Výpověď a slova o zklamání

Bez Jana Potměšila by StarDance nikdy nebyla taková, jakou dnes je.
Zdroj: reprofoto ČT
+ Dalších 8 fotografií
ODCHOD
Veřejnoprávní Česká televize se před pár týdny bez povšimnutí zbavila velmi výrazného a důležitého zaměstnance, dramaturga a šéfa projektů zábavy Jana Potměšila (41). Jeho jméno asi mnoho diváků znát nebude, ale od začátku stál za StarDance, podílel se i na vzniku Všechnopárty nebo pořadů Miroslava Donutila a produkoval také Eurosong. Oficiálně odešel dohodou, jeho přátelé ale hovoří o nečekaném rozhodnutí a Janově velkém zklamání.

Konec

„Mohu potvrdit, že s Janem Potměšilem byl k poslednímu lednu 2020 po vzájemné dohodě ukončen pracovní poměr,“ řekla eXtra.cz mluvčí České televize Karolína Blinková. Ještě šestnáctého ledna, kdy se k nám informace dostala poprvé, na stejné otázky naší redakci odpovídala záporně, patrně totiž mezi oběma stranami panovala dohoda o mlčenlivosti.

Sám Jan Potměšil na opakované zprávy a telefonáty nereagoval. Podle našich informací ale jeden den byl ještě na tiskovce Eurosongu a dva dny nato již měl v ruce výpověď.

Rána

Pro zábavu České televize to je velká rána. Jan Potměšil byl mozkem nejen mimořádně oblíbeného StarDance, ale zúčastnil se třeba i nedávno odstartovaného českého výběru účastníka Eurosongu

„Nevím, z jakých důvodů k tomu došlo, ale jestli k tomu mohu něco říci, tak mi byl dobrým šéfem ve StarDance a myslím si, že jeho rozhodnutí ohledně projektu vždycky byla správná,“ řekl nám k odchodu bosse blízký spolupracovník Potměšila, tanečník a choreograf Jan Onder

Zklamání

V kuloárech se šíří různé informace včetně těch, že přestože byl Potměšil za svou práci šéfy chválený, dlouhodobě jim mohl být trnem v oku kvůli tomu, že v rozhodování o svěřených projektech byl až příliš solitérní.

„Honza je zklamaný. Pořádný důvod k ukončení spolupráce se nedozvěděl. Kdo ví, jestli to nebylo na základě drbů, jeden z účastníků poslední StarDance si prý dokonce měl jít stěžovat i generálnímu řediteli, ale samozřejmě jsem u toho nebyl, tak nevím, jestli je to pravda,“ uvedl pro eXtra.cz jeden z přátel vlivného člověka české televizní zábavy.

Potměšil nyní užívá výhod odstupného, při jeho zkušenostech a poté, co dokázal úspěšně přivést na televizní obrazovku velké projekty, ale určitě dlouho bez práce nezůstane.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy