Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Česká televize připravila dvě vánoční pohádky. Silvestra diváci oslaví s Jiřinou Bohdalovou

Anna Fialová a Marek Adamczyk coby princezna a princ.
Zdroj: se souhlasem ČT/Zuzana Pachova
+ Další 3 fotografie
program

Diváci České televize se mohou těšit na novou štědrovečerní pohádku Jak si nevzít princeznu, ve které si ústřední dvojici zahrají herci Anna Fialová a Marek Adamczyk. Pro diváky je také připravená nová pohádka ve znakovém jazyce s názvem O kouzelné rybí kostičce, ve které se představí neslyšící herci. Na silvestra se diváci mohou těšit na Největší flám s Jiřinou Bohdalovou a Nový rok uzavře minisérie Mariie Terezie pátým, finálním dílem.

Štědrovečerní pohádka

Ústředním postavám pohádky Jak si nevzít princeznu byla předpovězená budoucnost svatby s člověkem, kterého nemohou vystát. Princezna Josefína (Anna FIalová) a princ Leopold ( Marek Adamczyk) jsou spojení pouze touto předpovědí, které se chtějí zbavit. A tak se pomocí ukradených kouzelných hodinek společně vrátí do doby, kdy se princ narodil, aby zabránil sudičkám pronést onu věštbu. Jenže netuší, co tím všechno způsobí.

Princezna Josefína má v sobě živelnost a rebelství, jedná rychleji, než přemýšlí. "Nejlépe fungují vedle sebe, nejzábavnější jsou ve střetu," říká Marek Adamczyk a Anna Fialová jej doplňuje. "Celou dobu se snaží svatbě zabránit. Samozřejmě to ale představuje takové to, co se škádlívá, to se rádo mívá."

O kouzelné rybí kostičce

Tradicí České televize je i pohádka ve znakovém jazyce. V příběhu O kouzelné rybí kostičce se v rolích představí neslyšící herci. Chybět ale nebudou skryté titulky ani dabing. "U neslyšících dětí hned naše první pohádka vzbudila velký ohlas a přání pokračovat v této tradici. A letos toto přání plníme rádi už posedmé," popisuje scénáristka Alexandra Vebrová.

Největší flám s Jiřinou Bohdalovou

Silvestr diváci České televize stráví ve společnosti oblíbených zábavných pořadů. Připraven je také jedinečný silvestrovský pořad a oslava 90. narozenin legendární české herečky. Největšího flámu s Jiřinou Bohdalovou se zúčastní například Lucie Bílá, Marek Eben, Boleslav Polívka, Hana Zagorová nebo Milan Kňažko.

Nový rok pak uzavře finální díl příběhu rakousko-uherské panovnice Marie Terezie. Hlavní hrdinku si tentokrát zahrála herečka Ursula Straussová. Z českých herců se diváci mohou těšit na Vojtěcha Kotka, Davida Švehlíka,Tatianu Pauhofovou nebo Igora Bareše. Novinky Česká televize zveřejnila ve svém presskitu.

Vémola v Clash of the Stars? Propadl bych se hanbou, říká jeho trenér a odmítá ho připravovat

Související články

Další články

Nejnovější kauzy