Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Česká televize představí pokračování Marie Terezie: Vládní a manželské krize

Zdroj: Česká televize
+ Další fotografie
Marie Terezie
Česká televize uvede 1. a 5. ledna 2020 pokračování osudů panovnice Marie Terezie. Třetí a čtvrtý díl minisérie je zaměřen na její vládní a manželskou krizi s Františkem I. Štěpánem Lotrinským. Bude nám odhalen život jedné z nejvýznamnějších vladařek historie v době hrozby ze strany Francouzů a Bavorů.

Už v lednu budeme moci na obrazovkách České televize sledovat pokračování minisérie o vladařce Marii Terezii. První dva díly uvedla ČT začátkem loňského roku a první díl se stal nejsledovanějším pořadem novoročního dne. Druhý díl pak sledovalo téměř 2,2 milionu diváků.

V prvních dvou dílech ztvárnila mladou Marii Terezii rakouská herečka Marie Luise Stockingerová. Ve třetím a čtvrtém dílu ji vystřídala krajanka Stefanie Reinspergerová. V minisérii o významné vladařce Marii Terezii si zahráli i Vojtěch Kotek, Kryštof Hádek, David Švehlík či Lenka Vlasáková.

„V nových dílech se dostáváme daleko více do té politické hry, kde se může František Štěpán více projevit. On byl velký obchodník a jeden z nejbohatších lidí své doby a na válku je vždy potřeba spousta peněz,“ říká Vojtěch Kotek, který ztvárnil právě Františka I. Štěpána.

„Myslím si, že je to téměř úplně jiná minisérie. Tentokrát je hlavně o osamělé ženě, která se snaží dělat politiku ve světě ovládaném muži. V tom vidím modernost tohoto příběhu,“ přiblížila představitelka hlavní role, kterou diváci znají ze seriálu Místo činu.

Mohlo by vás zajímat

Další články