Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Česká televize láká na jarní novinky: Kriminálku Stíny v mlze či seriál Špunti na cestě

Špunti na cestě
Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Další fotografie
nový program

Česká televize představí od začátku roku postupně šest premiérových seriálů a minisérií, mnoho nových dokumentů, pořadů pro děti i druhou řadu Peče celá země. Divákům nabídne také svůj první webový seriál. ČT o tom informovala na tiskové konferenci.

„Na začátek roku a na jaro jsme připravili velmi různorodý program. Vedle nových hraných seriálů, minisérií nebo autorských dokumentů, na kterých jsme spolupracovali s oceňovanými režiséry, představíme například obsáhlé dokumentární cykly zaměřené na kulturní fenomény, vzdělávací pořady, animovaný seriál pro starší děti nebo další řadu Peče celá země,“ uvedl k představení nového programu na jaro generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Dva seriály a jedna minisérie už od ledna

Už na začátku ledna se představí tři programové novinky. Devadesátky Petra Bebjaka se inspirují vyšetřováním reálných klíčových případů první poloviny devadesátých let. Na pražské 1. oddělení nastupuje Kryštof Bartoš coby mladý vyšetřovatel Tomáš Kozák. Zkušený operativec Václav Plíšek ztvárněný Martinem Fingerem novému kolegovi nevěří. Pracovat ale musí společně.

Komediální seriál Špunti na cestě přinese příběh podivných členů jedné normální rodiny a její poněkud nepovedené dovolené. Hrou osudu a několika nedorozumění se tři generace ocitnou v upraveném obytném autobusu a projedou s ním půl republiky. V seriálu se objeví například Miroslav Donutil, Jiří Langmajer, Tatiana Dyková, David Novotný, Anna Polívková a další. „Tatínkové brousí školní lavice, aby dětem vylepšili prospěch, maminky balí k moři i mušle a děti se nemohou dočkat, až budou na pláži. Vlny chorvatského Jadranu jsou téměř na dosah, a tak co by se mohlo pokazit? No přece úplně všechno! Jedna katastrofa stíhá druhou, a přesto rodina Veselých zažije prázdniny, na které nezapomene,“ popisuje seriál pro celou rodinu Josef Viewegh, v jehož tvůrčí skupině dílo vzniklo.

Dvanáctidílná krimisérie režiséra Radima Špačka Stíny v mlze odehrávající se v Ostravě a okolí představí kriminalistku Magdu Malou v podání Petry Špalkové a jejího nového parťáka Martina Černého ztvárněného Jiřím Vyorálkem. Oba musí řešit nejen komplikované případy, ale také své složité osobní životy. „Umožníme divákovi blíže poznat, kdo jsou ti, jejichž prací je pátrat po vrazích. Co dělají, když nejsou v práci, a jak se tahle nejen časově, ale především psychicky náročná práce dá skloubit s běžným životem. Současně jsme se snažili jednotlivé kriminální případy zasazovat nejen do různých koutů Ostravska, ale i do rozdílných sociálních prostředí. Zajímaly nás nejen pachatelé, ale i oběti trestných činů,“ říká kreativní producentka Kateřina Ondřejková.

Novinky hrané tvorby rozšíří postupně také minisérie Jiřího Svobody Vražedné stíny s Ondřejem Vetchým v roli poručíka Alana Kreinera, Podezření scenáristy Štěpána Hulíka s Klárou Melíškovou jako zdravotní sestrou Hanou Kučerovou. Minisérie byla již s úspěchem uvedena na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech či na festivalu Serial Killer. Dalším novým pořadem ČT bude Ultimátum s Jánem Koleníkem a Ester Geislerovou v hlavních rolích.

Dokument o horníkovi i Karlu Gottovi

Televizní premiéry se dočká také řada dokumentů: snímek Anny režisérky Heleny Třeštíkové, který měl premiéru na mezinárodním festivalu v Amsterdamu, Sólomámy Eriky Hníkové představující tři samoživitelky, které se nacházejí v různých obdobích sólomateřství, nebo Nová šichta
jako intimní a zároveň humorný časosběrný portrét horníka Tomáše Hisema, jenž je donucen hledat si novou práci. Na obrazovkách bude k vidění také film Karel režisérky Olgy Malířové Špátové, který nabízí pohled do soukromí zpěváka Karla Gotta.

Návrat Peče celá země

Novou řadou se do programu České televize vrátí po premiéře z roku 2020 pořad Peče celá země s tradičními i rodinnými recepty, a zejména s pekařem a cukrářem Josefem Maršálkem. Ten bude zároveň hlavním protagonistou dětského pořadu Cukrárna u Josefa, který se bude snažit dětem ukázat, že cukrárna neznamená nutně hromady cukru.

iVysílání nabídne Sprostý matky i pikantní pořad Na záchodcích

Česká televize bude i v další sezoně rozvíjet tvorbu ryze internetových pořadů. Uživatelům iVysílání nabídne premiéru seriálu TBH o hledání hranic v bolestném světě dospívání a manipulativních sociálních sítí. TBH je vítězem kategorie webseriál letošního ročníku festivalu Serial Killer.

V cyklu Protivný sprostý matky bude Tereza Dočkalová spolu se svými hosty mluvit upřímně, otevřeně a s nadhledem o rodičovství. Na záchodcích je pořad o sexu a sexualitě pro mladé lidi, kteří s touto sférou života teprve začínají. Provázejí jím dvě mladé ženy, Terezie a Zuzana, známé z podcastu Vyhonit ďábla, a probírají spolu různá témata týkající se intimity, tělesnosti a sebepřijetí.

Související články

Další články