Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Česká stopa ve filmu a další zajímavosti o snímku Hobit: Šmakova dračí poušť

fakta
Hobit: Šmakova dračí poušť líčí další dobrodružství hobita Bilbo Pytlíka na jeho společné pouti s čarodějem Gandalfem a třinácti trpaslíky vedenými Thorinem Pavézou. Vydali se na výpravnou cestu, jejímž cílem je získat zpět Osamělou horu a ztracené království trpaslíků Erebor. Tento snímek skrývá spoustu tajemství a jedním z nich je i podíl Češky, která se v něm objevila.

Poté, co přežili začátek své neočekávané cesty, pokračuje tato společnost směrem na Východ a cestou potkává kožoměnce Medděda a v lese Mirkwood plném nástrah se střetává s houfem obřích Pavouků. Když se jim podaří uniknout ze zajetí nebezpečných lesních elfů, pokračují trpaslíci k Jezernímu městu a nakonec k samotné Osamělé hoře, kde musí čelit největšímu nebezpečí v podobě Šmaka – nejstrašlivější nestvůry, která prověří nejen jejich odvahu, ale i pevnost jejich přátelství a smysluplnost celé pouti. Co jste o snímku Hobit: Šmakova dračí poušť zřejmě nevěděli?

  • Dublérka Petra Novotná zaskakuje v koňském sedle za Evangeline Lilly. Na konci tohoto a předchozí dílu je v titulcích uvedena jako „horse and animal wrangler“, v překladu „člověk, který se stará o koně a jiná zvířata“.
  • Herec Orlando Bloom, jenž ztvárňuje Legolase, je ve skutečnosti o 2 roky starší než Lee Pace, který představuje jeho otce Thranduila.
  • Herec Benedict Cumberbatch, který propůjčil hlas Šmakovi, strávil spoustu času v zoo v Londýně, kde pozoroval plazy. Tím se naučil kopírovat jejich pohyby.
  • Při natáčení se v hojné míře místo skutečných zbraní používaly zelené tyče, které byly až v počítači přeměněny na zbraně.
  • Evangeline Lilly se kvůli roli Tauriel naučila střílet z luku, zacházet s dýkami a mluvit elfštinou.
  • Ačkoliv scény dialogů mezi Bilbem a drakem Šmakem patří k vrcholům celého filmu, ve skutečnosti se protagonisté těchto postav na natáčení vůbec nepotkali.

Věděli jste o těchto zajímavostech? Hobita můžete v televizi sledovat už dnes večer, a to v 20:15 na Primě.

Mohlo by vás zajímat

Další články