Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Češka se o výhře 94 milionů dozvěděla po 2 měsících: Jak s balíkem peněz naloží?

Češka se o výhře 94 milionů dozvěděla po 2 měsících: Jak s balíkem peněz naloží?
Zdroj: Archiv
výhra
Mladá Češka, která žije v zahraničí, se o pohádkové výhře přesahující 90 milionů dozvěděla až po několika týdnech. Mladá studentka a majitelka jedné z nejvyšších výher v historii sportky plánuje část peněz utratit v cizině, kde žije.

Díky kombinaci čísel 5, 26, 27, 28, 32 a 45 vyhrála mladá studentka žijící v zahraničí krásných 94 482 333 korun. Výherní tiket si vsadila koncem srpna na čerpací stanici, zrovna když byla na dovolené s rodiči ve středních Čechách.

Překvapivá výhra

"Nikdy jsem nic nevyhrála, sázím jen příležitostně, když se vracím do Česka navštívit rodiče," popsala dívka, když si přebírala výhru. "Zkusila jsem štěstí společně s tátou, který naopak hraje sportku pravidelně," vyprávěla.

Dívčin tatínek sází pokaždé náhodný tip čísel. Ovšem v onen osudný den se otec společně s dcerou rozhodli, že vyplní tiket vlastními čísly. Zadařilo se, a to možná mnohonásobně více, než oba očekávali. "Táta sází vždy náhodný tip, ale tehdy jsme se, už ani nevím proč, rozhodli vyplnit tikety vlastními čísly. Asi jsme udělali dobře," řekla výherkyně.

Výhru vyzvedla po 2 měsících

Studentka vyhrála superjackpot sportky 30. srpna. Jenže po vsazení tiket vypustila z hlavy a nechala ho v Česku. Dívčin tatínek se po pár týdnech rozhodl, že tiket zkontroluje. Poté okamžitě volal dceři, že vyhrála tolik peněz.

A jak chce mladá Češka peníze utratit? Část výhry rozdělí mezi rodinu. Také si chce pořídit vlastní bydlení a auto v místě, kde nyní studuje. Krom toho si plánuje splnit největší sen. "Mým největším snem je však koupit si velký obytňák a procestovat svět," svěřila.

Vysoká daň

Pohádková výhra přes 94 milionů musí být zdaněna, a tak dívka stejně jako ostatní šťastlivci přijde o velkou část peněz. Ze získané výhry bude muset odvést 15 % do státní pokladničky, což činí 14 172 350 Kč.

"Věděla jsem, že se výhra kvůli dani sníží. Byla jsem s tím od začátku smířená. Beru to tak, že s tím nemohu vůbec nic dělat. Spíš mě mrzí, že ani nevím, kam těch 14 milionů přesně půjde," řekla. Na závěr dodala, že by peníze raději věnovala těm, co je potřebují. "Osobně bych je ráda darovala na charitativní účely," zakončila.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy