Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Češka se na túře zřítila ze 40 metrů: Manžel našel její bezvládné tělo v hlubokém údolí

Češka se na túře zřítila ze 40 metrů: Manžel našel její bezvládné tělo v hlubokém údolí
Zdroj: Profimedia
Smrtelný pád

Devětapadesátiletá Češka na horské túře v rakouské spolkové zemi Salcbursko tragicky zemřela. V pondělí odpoledne se zřítila z výšky zhruba 40 metrů. Na výstupu byla v danou chvíli sama a cizí zavinění její smrti je vyloučeno, uvedla agentura APA s odvoláním na policejní informace.

Žena přišla o život v nejobtížnější pasáži zajištěné cesty (ferraty) na náhorní plošinu Postalm u obce Strobl. Zřítila se z téměř kolmé skalní stěny a záchranáři už mohli konstatovat jen smrt.

Oddělila se od skupiny

Češka nastoupila na ferratu na Postalm společně s 63letým manželem a spřáteleným párem. Před nejobtížnějším místem, stěnou Gamsleckenwand, však zajištěnou cestu opustila. Kolem 13:00 se dobře vybavená alpinistka od zbylé trojice oddělila, aby ferratu obešla po turistické stezce, píše APA.

Když se žena do 14:00 nesetkala s mužem na smluveném místě, začali ji ostatní společníci hledat, a pak bohužel našli její bezvládné tělo ležící v korytě potoka Russbach. Mrtvé tělo přepravil do údolí vrtulník. Záchranáři už nemohli nic dělat.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy